Melony, grejpfruty, ananasy… Owocową akcją namawiały kobiety do badań piersi
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Czas, w którym warto przypomnieć sobie o profilaktycznych badaniach piersi. Już po raz drugi we Wrocławiu przypominały o tym organizatorki akcji „Know Your Fruits! Challenge”.
Wymyślona przez wrocławianki kampania ma na celu promocję samobadania oraz wczesnego wykrywania raka piersi. Podczas wydarzenia, chętne osoby miały możliwość przyjść i zrobić sobie kolorowe zdjęcia z owocami, które następnie mogły wykorzystać w celu dołączenia do akcji online.
– W tej inicjatywie udział może wziąć każdy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą wesprzeć bliskie im osoby w dbaniu o zdrowie. Zdjęcia z kolorowymi owocami można zrobić sobie również w zaciszu domowym, następnie wrzucić je do internetu, namawiając rodzinę, przyjaciół, znajomych do odbycia profilaktycznych badań piersi – tłumaczy Edyta Samborska, pomysłodawczyni wyzwania, które organizowane jest już po raz drugi.
By dołączyć do akcji wystarczy zrobić sobie zdjęcie z owocami – wykorzystując owoce jako symbol zdrowia, energii i dbałości o siebie. Wstawić zdjęcie na swoje media społecznościowe i/lub portale zawodowe oraz dodać krótki opis wyzwania. Następnie nominować kolejne osoby ze swojego otoczenia, zachęcając je do zrobienia tego samego.
– Tak łatwo można stać się częścią tej wyjątkowej akcji, której celem jest podniesienie świadomości na temat profilaktyki raka piersi – mówi Edyta Samborska, która zdradza, że projekt jest bardzo bliski jej sercu, bo sama w swoim otoczeniu ma bliskie osoby, które musiały zmagać się z tą poważną chorobą. – Im więcej osób, w październiku zatrzyma się na chwilę, aby zaplanować sobie badania profilaktyczne piersi, tym większa szansa na wczesne wykrycie potencjalnych zmian oraz ich szybkie usunięcie. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do #KnowYourFruits Challenge. Każde zdjęcie, każdy post, każda nominacja to mały krok ku zwiększeniu świadomości i dbania o zdrowie. Nominując najbliższych, dajesz im szansę na przypomnienie sobie o tym, jak ważna jest profilaktyka – dodaje.
Najpopularniejsze teraz
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
-
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
akże muzyczny wieczór
-
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
Śladami pierwszych zdań. Wyjątkowy szlak polskiego piśmiennictwa we Wrocławiu
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Panowie, czas na przegląd. Przy Hali Stulecia rusza akcja zdrowotna połączona z pomocą dzieciom
-
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior.
aktor, Janusz Chabior.
-
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska
-
Czy zarabiasz więcej od przeciętnego Polaka? Są nowe dane GUS
-
Gdzie nad wodę koło Wrocławia? Naturalne kąpieliska koło Wrocławia [LISTA MIEJSC]
Najpopularniejsze
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
Od 1 lipca 2026 r. mieszkańcy wrocławskich osiedli TBS muszą spodziewać się podwyżki czynszów. Spółka tłumaczy, że pierwsza od czterech lat zmiana stawek to konieczność podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania budynków.
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.


