Wojsko Polsce rusza z naborem do zasadniczej służby. Punkt rekrutacyjny we Wrocławiu jeszcze w tym tygodniu

Wroclife • 2022-05-18 Wojsko Polsce rusza z naborem do zasadniczej służby. Punkt rekrutacyjny we Wrocławiu jeszcze w tym tygodniu

Wojsko Polsce rusza z dużą akcją rekrutacyjną do zasadniczej służby wojskowej. W najbliższą sobotę specjalne wydarzenia, podczas których będzie można zapisać się do wojska odbędą się w 102 miejscowościach. Specjalny punkt rekrutacyjny stanie m.in. w centrum Wrocławia.

Wojskowego Centrum Rekrutacji, które powstało w miejsce Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU) w najbliższą sobotę będzie prowadzić rekrutację do zasadniczej służby wojskowej. Obecnie jest ona nieobowiązkowa, a chętni do wzięcia udziału w wojskowym szkoleniu i służbie mogą być skoszarowani lub przychodzić na zajęcia z własnego domu.

Co ważne osoby, które zgłoszą się dobrowolnie do służby mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4 560 zł wypłacane już od pierwszego dnia służby. Kandydaci na żołnierzy w pierwszej kolejności przechodzą 4-tygodniowe szkolenie zakończone przysięgą, a później przez maksymalnie 11 miesięcy zdobywają wiedzę specjalistyczną. Odsłużenie w DZSW daje później pierwszeństwo przyjęcia do służby zawodowej oraz zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Służbę dobrowolną można też przerwać w dowolnym momencie.

Akcja rekrutacyjna w całej Polsce odbywać się będzie w najbliższą sobotę, 21 maja. Na Dolnym Śląsku zorganizowane zostaną dwa duże pikniki, podczas których będzie można nie tylko zapisać się do wojska, ale też spędzić czas wolny w wojskowej atmosferze. Imprezy te odbędą się:

  • w Złotoryi na Rynku (od godz. 11:00)

  • w Oleśnicy na pl. Zwycięstwa (11:00 – 18:00).

Specjalny punkt informacyjny stanie też:

  • we Wrocławiu na ul. Oławskiej (godz. 11:00 – 18:00).

We wszystkich tych miejscach będzie można złożyć wniosek o przyjęcie do służby zasadniczej.

Foto główne: fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

Najpopularniejsze