Strzelanina na ul. Żytniej we Wrocławiu. Policjanci po 6 latach zatrzymali jej uczestnika [ZDJĘCIA]
Aż przez sześć lat udawało się ukrywać 36-letniemu uczestnikowi głośnej strzelaniny do której doszło na ul. Żytniej we Wrocławiu. W ostatnich dniach mężczyznę udało się zatrzymać na terenie Wrocławia.
Do wspomnianej strzelaniny doszło w maju 2018 roku na ul. Żytniej we Wrocławiu. Jej powodem były gangsterskie porachunki grup zajmujących się nielegalnym handlem narkotykami. Po 6 latach policjantom udało się namierzyć jednej z jej uczestników.
Mundurowi ujawniają, że chodzi o 36-latka, który jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
– Ciążące na 36-latku zarzuty i perspektywa długich lat za kratami więzienia spowodowały, że mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć kontaktu z szukającymi go policjantami. Jednak doskonała praca dolnośląskich mundurowych i skrupulatność ich działań doprowadziła do ujawnienia ostatniej z kryjówek i zatrzymanie wrocławianina – mówi asp. Aleksandra Pieprzycka z KWP we Wrocławiu.
Do zatrzymania przyczynili się tzw. policyjni łowcy głów czyli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Za 36-latkiem wcześniej wydany został Europejski Nakaz Aresztowania oraz trzy listy gończe.
– Poszukiwany mężczyzna kilka lat skutecznie ukrywał się przed organami ściągania ze względu na grożącą mu surową karę. Często zmieniał on miejsce swojego zamieszkania, ograniczył kontakty z wrocławskimi znajomymi i dużą część czasu spędzał poza granicami kraju. Próbował być nieuchwytny, a jako członek przestępczej grupy czuł się bezkarny. Hermetyczne środowisko, odpowiednie metody maskowania skutecznie wprowadzały w błąd policję. Wtedy sprawą zajęli się wrocławscy „Łowcy Głów”, którzy poszukują najbardziej niebezpiecznych i nieuchwytnych przestępców z Dolnego Śląska. Poprzez swoje wytężone działania operacyjne ustalili schemat życia poszukiwanego, a skrupulatne analizowanie jego „kroków” doprowadziło do ostatniej kryjówki mieszczącej się na jednym z wrocławskich osiedli – relacjonuje rzeczniczka policji.
Zatrzymany 36-latek został aresztowany. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Najpopularniejsze teraz
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
-
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
-
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Śladami pierwszych zdań. Wyjątkowy szlak polskiego piśmiennictwa we Wrocławiu
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Panowie, czas na przegląd. Przy Hali Stulecia rusza akcja zdrowotna połączona z pomocą dzieciom
-
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior.
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
Od 1 lipca 2026 r. mieszkańcy wrocławskich osiedli TBS muszą spodziewać się podwyżki czynszów. Spółka tłumaczy, że pierwsza od czterech lat zmiana stawek to konieczność podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania budynków.
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.


