Próba zabójstwa pod Wrocławiem. Sąsiad nożem dźgnął sąsiada
Nawet dożywocie grozi 39-letniemu mieszkańcowi podwrocławskiej Sobótki, który zaatakował sąsiada po tym, jak ten oskarżył go o kradzież. Policja przekazała, że mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa.
Wszystko zaczęło się od awantury. 31-latek miał podejrzewać swojego 39-letniego sąsiada o kradzież przedmiotów z należących do niego pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna postanowił samodzielnie wyjaśnić sprawę składając swojemu znajomemu wizytę. To właśnie podczas rozmowy między sąsiadami miało dojść do kłótni.
– W miniony czwartek tj. 11 kwietnia, w godzinach wieczornych, w podwrocławskiej Sobótce patrol policjantów z tamtejszego komisariatu skierowany został na interwencję podczas której 39-letni mężczyzna ranił drugiego nożem. Cios okazał się bardzo niebezpieczny. Zadany w brzuch stanowił realne zagrożenie dla życia 31-letniego mężczyzny, również mieszkańca Sobótki – przekazała st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu. – W tej sytuacji to nieporozumienie sąsiedzkie mogło skończyć się śmiercią człowieka. Podejrzenie kradzieży w pomieszczeniach gospodarczych, które wywoływało awanturę między mężczyznami, przyniosło nieoczekiwany skutek. Tym bardziej, że emocje i alkohol są bardzo złym doradcą i często czynnikiem eskalującym konflikt – dodaje policjantka.
Mundurowym bez problemu udało się zatrzymać napastnika, który decyzją sądu trafił już do aresztu. Mieszkaniec Sobótki odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu za to nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców
-
To był Super Mecz! AC Milan wygrywa z Manchesterem Utd we Wrocławiu. Sześć goli na Tarczyński Arena [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Głośna debata wrocławskiego profesora Ziemowita Malechy z Jakubem Wiechem u red. Rymanowskiego. Odnawialne źródła energii w ogniu krytyki. Czy OZE zniszczą polską gospodarkę?
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
Panthers Wrocław wygrywają w swoim ostatnim domowym spotkaniu
-
Książka zamiast biletu. We Wrocławiu przez cały dzień pojedziesz komunikacją za darmo
-
Znamy wyniki XX Dolnośląskiego i Wrocławskiego Konkursu Filmowego
-
Ostatnie tygodnie wakacji? W Aquaparku Wrocław lato jeszcze się nie kończy
-
Portal Weszło: uczestnicy meczu legend we Wrocławiu wciąż czekają na wynagrodzenia
-
Co czwarty wrocławianin regularnie pije kranówkę. Jak oceniamy jakość wody z kranu? [WYNIKI BADAŃ]
-
Naukowcy UMW zrekonstruowali dietę i nawyki żywieniowe mieszkańców dawnego Wrocławia
-
Wystawa, która zmieni postrzeganie Gustava Klimta. Można zanurzyć się w jego świecie [ZDJĘCIA]
-
Poznajcie Eddiego. Nowy mieszkaniec naszego zoo dołączył do stada likaonów
-
Trwa rekrutacja na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. W ofercie nowe kierunki studiów
Najpopularniejsze
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców
Skrępowane stopy, nietypowo ułożone ciała i ślad mocnego uderzenia w czaszkę. Badane jest tajemnicze cmentarzysko sprzed około 1600 lat, odkryte w okolicach Żórawiny. Szczątki analizują wspólnie naukowcy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego. Sprawdzają, kim byli pochowani tam ludzie, skąd przybyli, jak żyli i w jakim byli stanie zdrowia.
To był Super Mecz! AC Milan wygrywa z Manchesterem Utd we Wrocławiu. Sześć goli na Tarczyński Arena [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Ponad 40 tysięcy kibiców obejrzało na Tarczyński Arena piłkarskie starcie dwóch europejskich gigantów. AC Milan pokonał Manchester United 4:2 i sięgnął po trofeum Super Meczu.