We Wrocławiu obędzie się I Festiwal Pianistów Polskich

Wroclife • 2024-01-08 We Wrocławiu obędzie się I Festiwal Pianistów Polskich

W dniach 14-19 stycznia we Wrocławiu będzie można posłuchać koncertów muzyki fortepianowej. Wstęp na występy I Festiwalu Pianistów Polskich będzie bezpłatny.

Festiwal organizowany jest przez Katedrę Fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W trakcie wydarzenia usłyszeć będzie można grę utytułowanych polskich pianistów, a także utalentowanych studentów wrocławskiej akademii. W repertuarze znajdą się m.in. utwory Chopina, Szymanowskiego, Mozarta, Medtnera, Bacha, Schunanna i Schuberta.

Wydarzenie dla publiczności rozpocznie się w poniedziałek, 15 stycznia o godz. 18:00 Koncertem Inauguracyjnym, w trakcie któego wystąpią prof. dr hab. Joanna Domańska i dr hab. Magdalena Lisak, prof. AM, prezentując utwory F. Chopina i K. Szymanowskiego.

W kolejnych dniach zaplanowano:

  • 16 stycznia 2024, godz. 12:00 - Wykład prof. dr hab. Joanny Domańskiej
    Prof. dr hab. Joanna Domańska z Akademii Muzycznej w Katowicach poprowadzi wykład zatytułowany "Notacja muzyczna Karola Szymanowskiego". Wykład odbędzie się o godzinie 12:00.

  • 16 stycznia 2024, godz. 18:00 - Recital fortepianowy Piotra Alexewicza
    Wyjątkowy recital fortepianowy Piotra Alexewicza, dwukrotnego zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

  • 17-18 stycznia 2024, godz. 18:00 - XIII Studencki Festiwal Pianistyczny (dzień 1 i 2)
    Podczas dwóch dni festiwalu zaprezentują się utalentowani studenci Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Program obejmuje dzieła takich kompozytorów jak F. Chopin, C. Debussy, F. Schubert, J. S. Bach, S. Rachmaninow, E. Grieg i wielu innych.

  • 19 stycznia 2024, godz. 10:00-17:00 - Kurs Mistrzowski prowadzony przez prof. dr hab. Katarzynę Popową-Zydroń
    Kurs skierowany do pianistów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem prof. dr hab. Katarzyny Popowej-Zydroń z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która pełniła funkcję Przewodniczącej jury Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

  • 19 stycznia 2024, godz. 19:00 - Koncert Finałowy z udziałem Tomasza Maruta
    Koncert Finałowy z udziałem Tomasza Maruta, reprezentanta Polski podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (2021), który zaprezentuje szeroki repertuar muzyczny.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Koncerty odbywać się będą w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przy ul. ul. A. Zelwerowicza 7-11.

Najpopularniejsze