Jest przetarg na ostatni odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Pod koniec grudnia na platformie e-Zamówienia pojawiło się ogłoszenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei o przetargu na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku od Bielan Wrocławskich do ronda w Żernikach Wrocławskich. To brakujący fragment drogi, którego budowa opóźniła się przez protesty mieszkańców wsi Wysoka.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, która jest jednostką urzędu marszałkowskiego odpowiedzialną za inwestycje drogowe na potencjalnych wykonawców czeka do 6 lutego.
W ramach zamówienia ma powstać ok. 3,6 km nowej drogi od węzła z autostradą A4 w Bielanach Wrocławskich i ul. Karkonoską do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego. Odcinek ma przebiegać m.in. tyłami toru wyścigowego na Partynicach i dalej przez wieś Wysoka. I to właśnie protesty mieszkańców tej miejscowości budziły największe kontrowersje i były przyczyną opóźnienia inwestycji. Mieszkańcy nowo powstałych bloków nie życzyli sobie bowiem, by pod ich oknami przebiegała droga wojewódzka. Urzędnicy przekonywali jednak, że plany budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia były znane już kilka lat temu i osoby kupujący tu mieszkania miały świadomość, że inwestycja będzie realizowana.
Wschodnia Obwodnica Wrocławia czyli droga wojewódzka nr 372 to obwodnica biegnąca wzdłuż południowej i wschodniej części Wrocławia. Droga z jednej strony łączy się z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8 i tzw. łącznikiem Długołęka, z drugiej ma umożliwiać wyjazd na autostradę A4.
Ostatni odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia ma w znacznym stopniu odciążyć często mocno zakorkowaną ulicę Zwycięską przez co ułatwić dojazd do domu mieszkańcom Partynic, Ołtaszyna i Wysokiej.
Jeżeli podczas tego podejścia uda się wyłonić wykonawcę, będzie on miał ok. 2,5 roku na wykonanie zadania.
foto główne: fot. UMWD/archiwum
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków
-
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
-
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
-
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo!
-
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA]
-
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO]
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
-
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę
-
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa
-
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców
-
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA]
-
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI]
-
Sylwetka Śląska Wrocław - analiza sezonu 2024/25 PKO Ekstraklasy
Najpopularniejsze
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
Generalny Inspektorat Transportu Drogowego w poniedziałek, w samo południe uruchomił na skrzyżowaniu ul. Na Ostatnim Groszu i Bystrzyckiej system RedLight. To system kamer, który ma być batem na kierowców.
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
Czy wiesz, że zestawienie parametrów modeli młodzieżowych z 2024 r. pokazuje, że różnica między rowerem ważącym 11-12 kg a modelem 16-17 kg jest dla nastolatka odczuwalna podobnie jak kilka dodatkowych kilogramów plecaka? Wpływa na rozpędzanie, podjazdy, wnoszenie po schodach i manewrowanie przy małej prędkości.

