Kierowca BMW na trasie Jagodno-Hubska „zarobił” 50 punktów karnych [WIDEO]

Wroclife • 2023-08-24 Kierowca BMW na trasie Jagodno-Hubska „zarobił” 50 punktów karnych [WIDEO]

Wynikiem 50 punktów karnych i 3,2 tys. zł mandatu zakończył się dla ukraińskiego kierowcy przejazd przez Wrocław. Mężczyzna, za którym jechał nieoznakowany radiowóz, popełnił kilka różnych wykroczeń.

– Osoba prowadząca ten pojazd wykonywała bardzo niebezpieczne manewry na drodze w postaci m.in. przekraczania prędkości, wyprzedzania pojazdu na skrzyżowaniu, gdzie ruch nie jest kierowany, niestosowania się do znaków poziomych, a także niesygnalizowania manewrów zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy – wylicza kom. Wojciech Jabłoński, oficer prasowy KMP we Wrocławiu.

Cały przejazd został nagrany na kamerę umieszczoną w radiowozie, a kierowca zatrzymany na ul. Hubskiej tuż przy siedzibie wrocławskiej drogówki.

Kierującym okazał się 24-letni obywatel Ukrainy, który na domiar złego nie miał przy sobie ani ukraińskiego, ani polskiego prawa jazdy. Zapytany o powód szybkiej i niebezpiecznej jazdy odpowiedział, że „spieszy się do kolegi”.

Za popełnione wykroczenia policjanci naliczyli mu aż 50 punktów karnych i 3,2 tys. zł mandatu. Dodatkowo w związku z brakiem prawa jazdy mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Jeżeli okaże się, że kierowca nie tylko nie miał przy sobie dokumentu, ale w ogóle go nie posiada, będzie mu grozić grzywna nawet do 30 tys. zł.

Najpopularniejsze