Artyści z Opery Wrocławskiej będą występować na ulicy

Wroclife • 2023-06-16 Artyści z Opery Wrocławskiej będą występować na ulicy

Nietypowe wydarzenie z okazji Święta Muzyki. W najbliższą środę artyści z Opery Wrocławskiej wystąpią… na ulicy. Podczas tego wyjątkowego występu zaśpiewają utwory z największych światowych oper, a przechodnie będą mogli ich słuchać całkowicie za darmo.

Otwarty koncert odbędzie się 21 czerwca o godz. 21:00 na ul. Świdnickiej w sąsiedztwie gmachu Opery i pl. Teatralnego. W ten sposób wrocławscy artyści będą celebrować Święto Muzyki, w taki sposób, jak zapoczątkowano to we Francji.

 – To jedna z najważniejszych dat w naszym operowym kalendarzu i wydarzenie, do którego przygotowujemy się od kilku miesięcy. Program wieczoru jest wypełniony wyjątkowymi występami naszych wybitnych solistów. Święto Muzyki z Operą Wrocławską to okazja do spędzenia wieczoru ze sztuką, integracji i przede wszystkim wspólnej, radosnej celebracji. Przed nami magiczna, rozśpiewana i roztańczona letnia noc – zapowiada Izabela Kurc-Kuriata, p.o. dyrektora Opery Wrocławskiej.

Przechodnie w miejskiej scenerii usłyszą fragmenty z największych światowych tytułów operowych, jak m.in. Carmen, Nabucco, Traviata, Cyganeria czy Don Giovani. Specjalnie z okazji Święta Muzyki zamknięta zostanie część ulicy Świdnickiej, na odcinku pomiędzy kościołem Bożego Ciała a placem Teatralnym.

Najpopularniejsze