Wykolejenie pociągu pod Wrocławiem. Incydent bada komisja

Wroclife • 2023-04-14 Wykolejenie pociągu pod Wrocławiem. Incydent bada komisja

W piątek około godziny 11:50 doszło do wykolejenia pociągu Kolei Dolnośląskich między Smolcem i Sadowicami. Z informacji przekazanych przez kolejarzy wynika, że nikt nie został ranny.

Do wykolejenia doszło na linii kolejowej Wrocław – Zgorzelec. W zdarzeniu brał udział pociąg Kolei Dolnośląskich jadący z Wrocławia do Kudowy.

– Nikt z pasażerów oraz obsługi pociągu nie został ranny. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Na miejscu pracują służby. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Wstrzymany został ruch pociągów. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja – przekazał nam Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

Po godz. 13:00 kolejarze przekazali informację, że utrudnienia na tej trasie mogą jeszcze trochę. W pierwszej kolejności ruch pociągów ma zostać uruchomiony jednym torem.

AKTUALIZACJA GODZ. 15:00

- Służby techniczne PLK SA pracują nad wznowieniem ruchu pociągów między Smolcem a Sadowicami (linia kolejowa Wrocław - Wałbrzych). Na miejscu jest specjalistyczny sprzęt. Wkolejany jest skład. Następnie możliwe będzie sprawdzenie stanu infrastruktury i dokonanie niezbędnych napraw. Ze wstępnych deklaracji wynika, że zakończenie prac i wznowienie ruchu pociągów po jednym torze możliwe będzie dzisiaj w godzinach wieczornych - dodał Bartosz Pietrzykowski.

Najpopularniejsze