Nie żyje Andrzej Puzio. To on zastępował Jacka Sutryka w Radzie Miejskiej Wrocławia

Wroclife • 2023-01-28 Nie żyje Andrzej Puzio. To on zastępował Jacka Sutryka w Radzie Miejskiej Wrocławia

W wieku 76 lat zmarł Andrzej Puzio, radny Rady Miejskiej Wrocławia, były wiceprzewodniczący Unii Pracy i wieloletni działacz wrocławskiego oddziału tej partii.

Andrzej Puzio był radnym miejskim praktycznie od początku obecnej kadencji. Do rady dostał się po tym, jak z mandatu radnego zrezygnował Jacek Sutryk (nie można być jednocześnie prezydentem i radnym). We wrocławskim samorządzie pracował w komisjach Spraw Społecznych, Osiedli i Partycypacji, Polityki Senioralnej, Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz Skarg, Wniosków i Petycji. W obecnej kadencji pełnił też funkcję radnego seniora, do którego obowiązków należało otwarcie pierwszej sesji i przeprowadzenie wyboru pierwszego przewodniczącego rady. Był członkiem klubu Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa.

Zmarły radny przed rozpoczęciem kariery politycznej był podpułkownikiem Wojska Polskiego. Wrocławski magistrat poinformował, że 76-letni polityk zmarł po ciężkiej chorobie. W najbliższym czasie mają zostać przekazane informacje o terminie i miejscu pogrzebu.

To drugi radny miejski, który zmarł w tej kadencji. W grudniu Wrocław pożegnał Jerzego Józefa Skoczylasa.

Andrzeja Puzio w radzie miejskiej najprawdopodobniej zastąpi Igor Wójcik, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki, który z list KO zdobył największą liczbę głosów spośród kandydatów bez mandatu w tym okręgu. Gdyby Wójcik nie zdecydował się na objęcie mandatu, kolejnymi osobami w kolejce są Mateusz Jędrachowicz oraz Agata Mazur.

Najpopularniejsze