Rozkopany skwer na pl. Orląt Lwowskich. Co tam powstaje?

Wroclife • 2022-10-07 Rozkopany skwer na pl. Orląt Lwowskich. Co tam powstaje?

Ziemia, żwir i koparki na pl. Orląt Lwowskich. Mieszkańcy dopytują nas, co się dzieje w tej okolicy i kiedy można spodziewać się efektów tej inwestycji?

Na skrzyżowaniu ulicy Tęczowej z pl. Orląt Lwowskich trwają prace związane z projektem „Zielono-niebieski Plac Orląt Lwowskich” realizowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej. To pomysł w ramach którego powstaje nowy zieleniec, który ma pełnić m.in. funkcję ogrodu deszczowego (zasadzona zostanie tu roślinność akumulująca wodę).

Prace przewidują też wyznaczenie nowych ścieżek oraz montaż nowych ławeczek.

Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej zapowiada, że we wspomnianym miejscu nasadzenia i ustawianie małej architektury mają zakończyć się jeszcze w październiku, ale ekipy remontowe z tej okolicy nie znikną, bo w planach jest zagospodarowanie kolejnej części zieleńca na Orląt Lwowskich – te prace mają potrwać do końca roku.

Z uwagi na czas konieczny do rozwoju zasadzanych roślin, pierwszych wymiernych efektów inwestycji możemy spodziewać się najwcześniej na przyszłą wiosnę.

Obecny etap inwestycji prowadzony jest przez firmę ATTIS Tomasz Obrzut, która otrzymała za swoje usługi 335,5 tys. zł. Wykonawca poza samą rewitalizacją skweru, przez najbliższe 3 lata ma na bieżąco pielęgnować zasadzoną tu zieleń.

Najpopularniejsze