Wrocław: Urząd miejski zainstalował nowe opłatomaty od PKO. Jak z nich korzystać?

Wroclife • 2022-08-09 Wrocław: Urząd miejski zainstalował nowe opłatomaty od PKO. Jak z nich korzystać?

Na terenie centrów obsługi mieszkańca wrocławskiego magistratu działają nowe opłatomaty czyli maszyny, w których można dokonać opłat urzędowych. Łącznie w 7 lokalizacjach stoi już 12 takich urządzeń. Ich obsługa jest intuicyjna i nie powinna sprawiać większych trudności.

Opłatomaty umożliwiają opłacenie należności urzędowych bez wychodzenia z centrum. Urządzenia stanęły w placówkach urzędu miejskiego przy ul. G. Zapolskiej 4 (3 opłatomaty), ul. Kotlarska 41 (2 opłatomaty), pl. Nowy Targ 1-8 (2 opłatomaty), al. Kromera 44 (1 opłatomat), ul. Legnicka 58 – Magnolia (1 opłatomat), a także Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Włodkowica (2 opłatomaty) i siedzibie ZDIUM przy ul. Długiej 49 (1 opłatomat).

W opłatomatach można dokonać płatności podatków, opłat związanych z rejestracją pojazdów, praw jazdy czy zameldowania, a także opłat Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Geodezji. Wkrótce urządzenia mają pozwolić także na dokonywanie innych opłat miejskich m.in. pobieranych przez ZDiUM.

Jak działa opłatomat w urzędzie miejskim?

Obsługa automatu do opłat urzędowych jest prosta. W przypadku gdy chcemy uregulować należność podatkową powinniśmy wybrać opcję „podatki (skanowanie kodu)” i przyłożyć do skanera urządzenia kod wydrukowany na decyzji podatkowej, którą przesłał do nas urząd.

W przypadku standardowych opłat (za prawo jazdy, dowód rejestracyjny, sprawy meldunkowe itp.) wybieramy z ekranu startowego typ opłaty, a następnie wpisujemy swoje dane lub umieszczamy dowód osobisty w specjalnym skanerze, który umożliwia automatyczne pobranie danych.

Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności. Można zrobić to kartą, a w urządzeniach zainstalowanych przy pl. Nowy Targ i Kotlarskiej także gotówką (wkładając pieniądze do urządzenia, jak do bankowego wpłatomatu).

Najpopularniejsze