W centrum Wrocławia powstało nowe przejście dla pieszych [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-08-01 W centrum Wrocławia powstało nowe przejście dla pieszych [ZDJĘCIA]

Na ul. Piłsudskiego przed skrzyżowaniem ze Świdnicką działa już nowe przejście dla pieszych. Dodatkowa „zebra” umożliwia pasażerom MPK przejście z przystanku w kierunku urzędu miejskiego, bez konieczności przechodzenia przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Nowe przejście dla pieszych poprowadzono przez południową jezdnię ul. Piłsudskiego na wysokości hotelu Scandic. Umożliwia ono dojście do przystanku tramwajowego Arkady „Capitol”.

Prace związane z wyznaczeniem przejścia i ustawieniem oznakowania rozpoczęły się 18 lipca. Poza wymalowaniem pasów na jezdni i ścieżce rowerowej, ekipy obniżyły krawężniki oraz przygotowały zejście z peronu przystankowego.

fot. ZDiUM Wrocław

Najpopularniejsze