Wrocław: Nowe nabrzeże nad Odrą gotowe! To tu 5 lat temu doszło do katastrofy [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-08-01 Wrocław: Nowe nabrzeże nad Odrą gotowe! To tu 5 lat temu doszło do katastrofy [ZDJĘCIA]

Gotowe jest już nowe nabrzeże Odry przy ul. Michalczyka we Wrocławiu. To miejsce, gdzie w 2017 roku doszło do katastrofy budowlanej.

Odbudowa nabrzeża prowadzona była we współpracy z zaleceniami inspektoratu nadzoru budowlanego oraz wojewódzkiego konserwatora zabytków. Na zlecenie Wód Polskich odbudowany został fragment nabrzeża, który zawalił się w maju 2017 roku. W ramach prac powstało m.in. podparcie konstrukcji z narzutem kamiennym w dnie rzeki. Wykonawca przygotował też nowe elementy żelbetowe konstrukcji estakady oraz wykonał zejścia schodkowe oraz ściny stalowe.

Za realizację inwestycji odpowiedzialne było konsorcjum firm: „Eko – Wod” sp. z o.o. ze Świdnicy oraz „Naviga – Stal” sp. z o.o. z Kiełczowa Umowę podpisano pod koniec grudnia 2018 roku. Inwestycja kosztowała 15 mln złotych.

Najpopularniejsze