Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
Do Wrocławia przyjechały pierwsze elektryczne autobusy Mercedes eCitaro zamówione przez MPK Wrocław. Ich odbiór zbiegł się z podpisaniem umowy na zakup kolejnych 20 pojazdów tej marki. Równocześnie miejski przewoźnik odbiera także nowe autobusy elektryczne Solaris.
Wczoraj na wrocławskim lotnisku oficjalnie zaprezentowano pierwsze autobusy Mercedes eCitaro zamówione przez MPK Wrocław w 2025 roku. Tego samego dnia przewoźnik podpisał umowę na zakup kolejnych 20 elektrycznych autobusów tej marki.
Nowe pojazdy będą wykorzystywane na liniach 106 i 126 obsługujących połączenia z lotniskiem. Autobusy wyposażono w systemy bezpieczeństwa oraz rozwiązania poprawiające komfort podróży.
Dwa przetargi, 41 nowych Mercedesów
Dostarczane obecnie autobusy są realizacją umowy podpisanej przez MPK Wrocław w lipcu 2025 roku. Kontrakt obejmował zakup 21 elektrycznych Mercedesów eCitaro, budowę infrastruktury ładowania oraz szkolenia dla kierowców i pracowników technicznych.
Wartość inwestycji przekroczyła 87 mln zł. Ponad 78 mln zł stanowiło dofinansowanie pozyskane z Krajowego Planu Odbudowy.
Po zrealizowaniu obu zamówień flota elektrycznych Mercedesów eCitaro we Wrocławiu zwiększy się do 41 pojazdów. Obecnie po mieście kursuje 13 przegubowych autobusów tego typu.
Do floty dołączają także Solarisy
Wrocław odbiera również kolejne autobusy elektryczne marki Solaris. Niedawno MPK przyjęło pierwszy z siedmiu zamówionych pojazdów Solaris Urbino 12 electric.
Po zakończeniu wszystkich dostaw wrocławski przewoźnik będzie dysponował 41 elektrycznymi Mercedesami eCitaro oraz 7 Solarisami Urbino 12 electric. Łącznie flota MPK ma liczyć 61 autobusów elektrycznych.
Najpopularniejsze teraz
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław -
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA] -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Śladami pierwszych zdań. Wyjątkowy szlak polskiego piśmiennictwa we Wrocławiu -
Panowie, czas na przegląd. Przy Hali Stulecia rusza akcja zdrowotna połączona z pomocą dzieciom -
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!