Aquapark Wrocław szykuje huczne powitanie wiosny. Inspirowana folklorem impreza potrwa do 1:40
Wiosna zbliża się wielkimi krokami! We wrocławskim Aquaparku będzie można świętować jej nadejście w niebanalny sposób podczas Nocy Saunowej „Powitanie Wiosny”. Przed nami gorący wieczór pełen aromatów i niezwykłych rytuałów inspirowanych polskim folklorem.
Noc Saunowa „Powitanie Wiosny” odbędzie się w Aquaparku Wrocław przy ul. Borowskiej 99 w najbliższy piątek, 20 marca 2026 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 22:30 (tuż po zamknięciu strefy saun dla pozostałych gości) i potrwa aż do 1:40.
Uczestnicy tematycznego wieczoru będą mogli wziąć udział w atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. W Saunarium zapłonie ogień tradycji, a pierwsze tchnienie wiosny wypełni przestrzeń zapachami ziół, lasu i świeżości. Saunamistrzowie opracowali na tę noc szeroką gamę rytuałów nawiązujących do polskiej kultury ludowej, które pomogą „odrodzić się” i nabrać energii po zimowym uśpieniu.
– Na naszych gości czekają ceremonie saunowe inspirowane ludowymi obrzędami witania wiosny ze słowiańskich motywów. Będą aromaty ziół i kwiatów. Poczujemy miętę, rozmaryn, jałowiec, hiacynt, bez i wiosenne nuty, które oczyszczają oraz dodają lekkości – mówi Klaudia Kościk z działu marketingu Aquaparku Wrocław.
Chętni skorzystają m.in. z peelingów z naturalnych składników oraz mieszanek ziołowych stworzonych na bazie tradycyjnych receptur pielęgnacyjnych. Zadbano również o nastrojową oprawę – blask ognia, dekoracje inspirowane naturą oraz subtelna muzyka stworzą atmosferę przejścia między zimą a wiosną.
– W przerwie między ceremoniami zaprosimy uczestników na sezonowy posiłek inspirowany kuchnią ludową. Lekki, aromatyczny i pełen naturalnych składników. Idealny, by dodać energii i dopełnić rytuał odrodzenia – dodaje Klaudia Kościk.
W menu znajdziemy m.in. przekąskę Marzanny, czyli bruschettę z ricottą, groszkiem i miętą. Serwowana będzie także zupa wagarowicza na bazie botwinki oraz uczta Dziewanny – makaron penne z sosem szparagowym i parmezanem. Ofertę uzupełnia danie z kuchni Vesny – pierś z kurczaka z sosem tymiankowo-cytrynowym, ziemniakami i surówką z młodej kapusty. Na deser przewidziano wiosenny akcent, czyli… leśny mech.
Ceny biletów na Noc Saunową „Powitanie Wiosny” wynoszą 179 zł dla jednej osoby i 319 zł dla dwóch osób. Zakup jest możliwy przez stronę https://aquapark.wroc.pl/pl/noc-saunowa-powitanie-wiosny.
Najpopularniejsze teraz
-
Piłkarska sobota we Wrocławiu w Strefe Kibica. Najpierw Derby, a na deser Manchester United - AC Milan. -
Dolnośląskie gminy ścigają się z czasem. Coraz mniej czasu na plany ogólne -
Wyciek danych 19 mln Polaków. Sprawdź swoje dane i zastrzeż PESEL. Jak to zrobić? -
Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal -
Wystawa, która zmieni postrzeganie Gustava Klimta. Można zanurzyć się w jego świecie [ZDJĘCIA] -
Święto 15 sierpnia. Co jest dziś otwarte we Wrocławiu? [15.08.2025] -
Wiadukt na al. Armii Krajowej znów w pełni przejezdny. Remont skończy się szybciej niż planowano -
Zdrowie Wrocławian pod lupą. Co pokazuje badanie PICTURE? -
Koniec z dziurami na Wiśniowej – remont, na który czekano trzy dekady -
Pod Wrocławiem powstała duża fabryka błonnika rozpuszczalnego. To rewolucyjny składnik produktów spożywczych [ZDJĘCIA] -
Tata, kiedy urlop? – Wrocław promuje prawa ojców -
Wrocławscy studenci stworzyli aplikację, która pomaga znaleźć mieszkanie i współlokatora -
Dolnośląskie w czołówce najbardziej zadłużonych województw. Średni dług Polaka rośnie -
Okropna kontuzja Michała Mokrzyckiego -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”