W Parku Południowym powstała „Osada Krasnali” [ZDJĘCIA]
Osada Krasnali w Parku Południowym to nowy plac zabaw pełen skrzatów i krasnali. Atrakcja została urządzona w miejscu dawnego, popularnego placu. Z jakich nowości mogą skorzystać tu najmłodsi?
Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że prace związane z renowacją placu zabaw w Parku Południowym zostały zakończone i przestrzeń w nowej odsłonie już została oddana do użytku.
- Park Południowy od lat przyciąga rodziny i pozostaje jednym z ważniejszych punktów na mapie rekreacyjnej miasta. Po przebudowie wraca jako przestrzeń bardziej funkcjonalna, bezpieczna i dostępna, a jednocześnie zachowująca swój historyczny charakter - komentuje Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.
W trakcie modernizacji nie tylko odnowiono urządzenia, ale też dostosowano przestrzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. poprzez umożliwienie wjazdu na wózkach inwalidzkich.
Podczas remontu plac został podzielony na trzy strefy: dla dzieci młodszych, starszych i ze specjalnymi potrzebami. Pojawiły się w nich m.in. domki do zabawy, huśtawka wagowa (ważka), dysk obrotowy, instalacje do wspinania się, zjeżdżalnia, tunel, zestaw nowych huśtawek, bujaki (motor i pszczoła) oraz pieńki do balansowania.
W części integracyjnej powstały: karuzela, trampolina, huśtawki oraz piaskownica na stole, z których wspólnie mogą korzystać wszystkie dzieci, w tym poruszające się na wózkach.
Ciekawostką jest też „głuchy telefon” – urządzenie sensoryczne do zdalnego przekazywania informacji w formie szeptów. Poza urządzeniami zabawowymi na terenie placu znajdziemy również liczne figurki krasnali.
Sam nowy plac, ze względu na nadzór konserwatorski nad Parkiem Południowym, musiał zmieścić się w obrębie starego obiektu. Z konserwatorem uzgadniana była też m.in. kolorystyka atrakcji. Przy okazji przebudowy placu zabaw w okolicy przybyło zieleni. ZZM zasadził tu nowe krzewy i trawy ozdobne.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
