Wrocław: W sobotę bezpłatne badania i konsultacje u lekarzy specjalistów. Będą przyjmować przez cały dzień
W najbliższą sobotę, 13 września, odbędą się Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Podczas wydarzenia zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. Na 50 stoiskach dyżurować będą lekarze i eksperci kilku wrocławskich przychodni i szpitali.
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia organizowane są przez Urząd Miejski Wrocławia (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych) we współpracy z Fundacją Ładne Historie i CH Magnolia Park. Partnerami wydarzenia są m.in.: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, 4. Wojskowy Szpital Kliniczny, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Zdrowia SPZOZ, Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu, Centrum Kardiologiczne Pro Corde oraz różne inne organizacje pozarządowe, instytucje i jednostki realizujące miejskie programy zdrowotne.
Podczas 16. edycji wydarzenia, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 września, na parkingu przed centrum handlowym Magnolia Park przy ul. Legnickiej, będzie można skorzystać z porad m.in. z zakresu profilaktyki, kardiologii, dietetyki i zdrowia psychicznego. Zaplanowano badania, konsultacje, warsztaty i spotkania, a dla najmłodszych przygotowano strefę pełną atrakcji.
W ofercie badań profilaktycznych znalazły się:
-
pomiar ciśnienia tętniczego,
-
pomiar poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi,
-
analiza składu ciała,
-
badania cytologiczne (cytobus) i mammograficzne (mammobus),
-
badania w kierunku osteoporozy dla kobiet 60+ (osteobus),
-
badanie PSA dla mężczyzn,
-
badania znamion dermatoskopem,
-
badanie moczu.
Będzie można skorzystać z porad specjalistów oraz konsultacji medycznych w różnych obszarach, m.in.:
-
profilaktyki chorób nowotworowych, w tym raka piersi i raka jąder,
-
profilaktyki próchnicy zębów z instruktażem mycia zębów,
-
profilaktyki okulistycznej dla dzieci,
-
profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych,
-
profilaktyki i leczenia cukrzycy,
-
rehabilitacji i fizjoterapii,
-
przeciwdziałania przemocy,
-
promocji zdrowia psychicznego,
-
profilaktyki uzależnień.
– Od lat kampania „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia” pokazuje, że zdrowie to efekt codziennych wyborów, a nie jednorazowych działań. To także jeden z dowodów na to, że jako miasto konsekwentnie inwestujemy w profilaktykę i edukację zdrowotną – mówi Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia. – Wierzymy, że nawet najmniejsza zmiana – spacer zamiast windy czy zdrowy posiłek oraz profilaktyka – może mieć ogromne znaczenie dla jakości naszego życia – dodaje.
W ciągu piętnastu edycji z konsultacji i badań profilaktycznych skorzystało ponad 22,5 tys. osób. Kolejne tysiące mogą uzyskać pomoc już w najbliższy weekend. Na miejscu będzie też można oddać honorowo krew.
– Zależy nam na tym, by wrocławianki i wrocławianie dbali o zdrowie każdego dnia, a nie tylko od święta – komentuje Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW. – Profilaktyka, aktywność fizyczna i zdrowa dieta mogą stać się naturalną częścią codziennego życia. Właśnie podczas tego wyjątkowego dnia można zrobić pierwszy krok w tym kierunku – w atmosferze życzliwości, spokoju i bez niepotrzebnego stresu.
Stoiska na Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia będą czynne od godz. 9.00 do 17.30. Wszystkie badania i porady w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia są bezpłatne i bez konieczności wcześniejszych zapisów.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska