Poważna awaria torowiska w centrum Wrocławia. Są objazdy, naprawa rozpocznie się dopiero wieczorem

Wroclife • 2025-04-03

Uwaga pasażerowie linii 6, 7 i 18! W czwartek na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Krupniczej doszło do uszkodzenia łuku torowiska. Wspominane linie jadąc w kierunku południa miasta będą kursować objazdem do odwołania.

W wyniku awarii torowiska wyłączony z użytku został skręt z ul. Kazimierza Wielkiego w Krupniczą. Do odwołania wprowadzono objazdy na trzech liniach tramwajowych:

  • Linie 6 w kierunku Krzyków i 7 w kierunku pętli Klecina kursują przez ul. Widok, przystanek Opera i ul. Świdnicką,

  • Linia 18 w kierunku Gaju kursuje zmienioną trasą przez ul. Widok i Teatralną.

Służby MPK mają zająć się naprawą awarii jeszcze dziś. Z uwagi na możliwość wystąpienia utrudnień prace zostały zaplanowane dopiero na godziny nocne. Roboty rozpoczną się najpewniej dopiero ok. godz. 22:00.

MPK nie podaje na razie, jak długo potrwa naprawa – zachęca pasażerów do śledzenia bieżących komunikatów w tej sprawie.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej