Dolnośląski Park Nauki i Innowacji powołał Radę Naukową

Wroclife • 2025-04-01

Rada Naukowa została powołana by doradzać władzom Dolnośląskiego Parku Nauki i Innowacji. Nowy organ ma m.in. wspierać strategiczny rozwój spółki oraz wzmacniać współpracę DPIN na styku nauki, biznesu i samorządu.

Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się w poniedziałek w siedzibie DPIN na wrocławskim Oporowie. W skład rady weszli wybitni przedstawiciele dolnośląskiego środowiska akademickiego – eksperci z ogromnym dorobkiem i doświadczeniem w dziedzinach kluczowych dla innowacyjnego rozwoju regionu. Przewodniczącą Rady Naukowej została prof. Agnieszka Becla. Jej dorobek naukowy oraz zaangażowanie w tematykę zrównoważonego rozwoju będą cennym wsparciem w działalności DPIN.

W skład Rady Naukowej weszli także:

  • Prof. Marian Noga

  • Prof. Jerzy Korczak

  • Prof. Stanisław Czaja

  • Prof. Anna Kowalska-Pyzalska

  • Prof. Maciej Pawłowski

  • Prof. Tadeusz Stefaniak

  • Dr inż. Paweł Maślak

  • Dr Jerzy Tutaj

– Powołanie Rady Naukowej to kamień milowy w rozwoju naszej spółki. Chcemy jeszcze mocniej łączyć naukę z praktyką, by akademicki dorobek przekładał się na rozwój przedsiębiorstw i całego Dolnego Śląska – powiedział Wojciech Gęstwa, Prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.

W inauguracyjnym zebraniu rady uczestniczyli również Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój, który reprezentował Urząd Marszałkowski i był jednym z inicjatorów powstania Rady oraz Prezes Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Wojciech Smoliński.

Najpopularniejsze