Wrocław: Wypadek w centrum. Są spore utrudnienia
We wtorek ok. godz. 9:00 na ul. Kazimierza Wielkiego doszło do potrącenia pieszej przez tramwaj. Tramwaje kursują objazdami.
Do zdarzenia doszło ok. godz. 9:00 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego i Zamkowej. Piesza została potrącona przez tramwaj linii 18 jadący w kierunku pl. Jana Pawła II. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Stan pieszej na razie jest nieznany. Chwilę po godz. 10:00 biuro prasowe UM Wrocławia informowało o "wypadku śmiertelnym", ale komunikat ten chwilę później został wycofany. Według relacji Gazety Wrocławskiej starsza kobieta po reanimacji miała zostać zabrana do szpitala.
Przyczyny wypadku będą szczegółowo wyjaśniane. Obecnie na miejscu wciąż pracują służby.
Z uwagi na konieczność zabezpieczenia miejsca, ul. Kazimierza Wielkiego nie kursują tramwaje. Objazdami jeżdżą:
-
Tramwaje linii 3 i 10>Leśnica zostały skierowane objazdem od pl. Dominikańskiego przez ul. Skargi, Teatralną, Podwale, Krupniczą i Sądową.
-
Tramwaje linii 11>Oporów, 12>Kozanów, 13>Nowy Dwór i 18>Tarczyński Arena zostały skierowane objazdem przez ul. Szewską, Grodzką, Nowy Świat (12 i 13 dalej św. Mikołaja)
-
Drugi kierunek - objazd przez ul. Krupniczą, Podwale, Teatralną.
Najpopularniejsze teraz
-
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Dziwidło olbrzymie - dziś widać jeszcze więcej niż wczoraj. Dlaczego? Botanicy mieli ku temu ważny powód -
Koleje Dolnośląskie uruchomiły nowy sklep. Bilet można kupić ekspresowo -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Nowy Aquapark we Wrocławiu. Wodne atrakcje od teraz także na Zakrzowie [CENY BILETÓW, ZDJĘCIA] -
Wakacje warto zacząć bezpiecznie. Hydropolis zaprasza na rodzinny piknik edukacyjny -
Wrocław: Bilet do Aquaparku kosztuje już 65 zł. Tak prezes tłumaczy się z podwyżki [WIDEO] -
Miejsca na grlla we Wrocławiu. Gdzie legalnie można zrobić grilla lub ognisko we Wrocławiu? -
Kiedy rozświetlenie choinki na Rynku we Wrocławiu? -
Magda Gessler znów na Dolnym Śląsku. Zrobiła „Kuchenną Rewolucję” w lokalu zniszczonym przez powódź -
Przeniesienie numeru do T-Mobile - zrób to w kilku prostych krokach -
Czy Autostrada A4 bezpłatna? Oto obecne zasady opłat na Autostradzie A4 -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
W 2024 roku Wrocław będzie miał rekordowy budżet. Na co samorząd zamierza wydać 7 mld zł?