Co trzeci Polak nie umie pływać. We Wrocławiu rusza program edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa nad wodą

Wroclife • 2024-09-03

„Bezpieczeństwo nad wodą” to nowy projekt organizowany przez wrocławski Aquapark, w ramach którego uczniowie wrocławskich szkół podstawowych mają poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Ze statystyk wynika, że aż 32% Polaków nie potrafi pływać. Ci, którzy potrafią, często też przeceniają swoje umiejętności, zwłaszcza podczas kąpieli w naturalnych akwenach. Tylko w te wakacje w całym kraju utonęło 260 osób.

Spółka Wrocławski Park Wodny w odpowiedzi na te zagrożenia przygotowała program „Bezpieczeństwo nad wodą”. Dyrektorzy i nauczyciele klas 1-3 szkół podstawowych mogą zaprosić na 45-minutową lekcję wykwalifikowanych instruktorów i ratowników. Podczas lekcji dzieci zapoznają się z zasadami bezpiecznego wypoczywania nad wodą.

– Program przygotowany przez Aquapark Wrocław ma na celu promocję bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy prezentację wraz z instruktażem, który podczas lekcji zaprezentuje nasza kadra wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania. W ramach programu uczniowie pozyskają widzę o zasadach bezpieczeństwa. Po zakończonej lekcji uczniowie otrzymają certyfikat oraz wezmą udział w teście wiedzy – mówi Aneta Rawecka, dyrektor marketingu WPW.SA

Program prowadzony przez Aquapark Wrocław jest bezpłatny. Zapisy już wystartowały, nauczyciele mogą zgłaszać klasy drogą mailową pod adresem: szkoly@aquapark.wroc.pl.

Przygotowaliśmy program edukacyjny dla dzieci, ponieważ 88% przypadków utonięć można zapobiec poprzez rozpoczęcie nauki pływania u dzieci. Utonięcia są zwykle ciche, a 93% osób nie zna kroków jakie należy podjąć w przypadku utonięcia. Chcemy promować zasady bezpiecznego zachowania nad wodą od najmłodszych lat. Zajęcia są bezpłatne, dyrektorzy i nauczyciele szkół mogą zapisywać swoje klasy mailowo. W zeszłym roku szkolnym prowadziliśmy zajęcia dla starszych dzieci, teraz program został przygotowany specjalnie dla młodszych dzieci z klas 1-3 – komentuje Adrianna Pawlicka, rzecznik prasowy Aquapark Wrocław.

Najpopularniejsze

Trzecia edycja Night Skating nadchodzi!

Miłośnicy jazdy na rolkach znów opanują ulice Wrocławia. Już w piątek, 28 sierpnia, odbędzie się trzeci w tym roku nocny przejazd Nightskating Wrocław. To wydarzenie, które od lat przyciąga zarówno doświadczonych rolkarzy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą.
przeczytaj więcej

Wrocław ma plan ogólny. Co zmieni się dla mieszkańców, inwestorów i terenów zielonych?

Wrocław ma nowy plan ogólny. Dokument wyznacza kierunki przyszłego rozwoju miasta i zastępuje obowiązujące od 2018 roku Studium. Wprowadza znacznie dokładniejszy podział przestrzeni, zmienia zasady dotyczące nowych inwestycji, ogranicza możliwość zabudowy w części obszarów, a jednocześnie otwiera drogę do przekształcania wybranych terenów poprzemysłowych. Ważne miejsce w planie zajmuje także ochrona zieleni, w tym ogrodów działkowych. Co te zmiany oznaczają dla osób mieszkających we Wrocławiu i dla właścicieli nieruchomości?
przeczytaj więcej

Wielki finał wakacji w Hydropolis. Rodzinny piknik już 29 sierpnia

Wakacje powoli dobiegają końca, ale we Wrocławiu nie oznacza to końca letnich atrakcji. W sobotę, 29 sierpnia, Hydropolis zaprasza mieszkańców i turystów na rodzinny piknik. Przed Centrum Edukacji Ekologicznej będzie można spędzić dzień na świeżym powietrzu, poeksperymentować, pobawić się i trochę ochłodzić. Wstęp na plenerowe atrakcje jest bezpłatny.
przeczytaj więcej

Dolnośląska kolej przyspiesza. Co zmieniły inwestycje na torach?

Ponad 700 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy trafiło w ostatnich latach na inwestycje kolejowe na Dolnym Śląsku. Dla pasażerów oznacza to nie tylko wyremontowane tory i perony, ale przede wszystkim krótsze podróże, większe bezpieczeństwo i wygodniejsze korzystanie z kolei. Sprawdzamy, gdzie już widać efekty prac i co zmieni się w najbliższych miesiącach.
przeczytaj więcej