Koleje Dolnośląskie przewiozły 1,9 mln pasażerów w miesiąc

Wroclife • 2024-02-26

To rekord w 15-letniej historii spółki. Koleje Dolnośląskie w styczniu przewiozły blisko 1,9 mln pasażerów. Liczba pasażerów dolnośląskiego przewoźnika rok do roku wzrosła prawie o jedną czwarta.

Koleje Dolnośląskie mają za sobą udany rok 2023, w trakcie którego przewoźnik obsłużył ponad 19 milionów pasażerów – najwięcej w historii spółki. Mocny początek roku daje władzom spółki nadzieje na to, że w tym roku może zostać pobity kolejny rekord.

Żółto-białe pociągi tylko w styczniu tego roku przewiozły 1,9 mln pasażerów, gdyby trend ten utrzymał się przez cały rok, liczba pasażerów w do końca roku mogłaby przekroczyć 22 mln osób.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że rośnie popularność przejazdów z Kolejami Dolnośląskimi, ale ostatnie dane przebiły nasze najśmielsze oczekiwania. Z pociągów KD, w styczniu br. skorzystało niemal 1,9 miliona osób. Nigdy, w ciągu jednego miesiąca, nie przewieźliśmy tak wielu pasażerów – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Porównując te dane do stycznia 2023 r. to wzrost liczby pasażerów aż o 22,6% – dodaje.

Regionalne przewozy kolejowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko na Dolnym Śląsku. Sukces świętują też nasi sąsiedzi z północy.

– Rok 2023 był dla Kolei Wielkopolskich rekordowy, z naszych usług skorzystało blisko 17 milionów pasażerów. Również rok 2024 zaczynamy z dużym wzrostem liczby osób podróżujących z Kolejami Wielkopolskimi. W styczniu przewieźliśmy 1 657 253 pasażerów. Jesteśmy dumni z tego, że nasza oferta przyciąga coraz więcej podróżnych, ale doceniamy też naszych stałych pasażerów – mówi Marek Nitkowski, prezes zarządu Kolei Wielkopolskich.

Najpopularniejsze