Są jeszcze wolne miejsca na Uniwersytecie Medycznym. Rekrutacja kończy się za kilka dni
Jeszcze tylko przez kilka dni można jeszcze składać podania o przyjęcie na wybrane kierunku Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wolne miejsca wciąż są jeszcze na kilku kierunkach zarówno I, jak i II stopnia.
Osoby ubiegające się o przyjęcie na jednolite studia magisterskie oraz studia I stopnia mają czas tylko do 6 września, z kolei na kandydatów na studia II stopnia uczelnia czeka do 15 września. Wciąż wolne są miejsca m.in. na dietetyce, pielęgniarstwie i położnictwie oraz zdrowiu publicznym.
– Studia II stopnia to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć i poszerzyć swoje kompetencje – mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – W ostatnim czasie Polacy przywiązują coraz większą uwagę do zdrowego stylu życia, więc dietetyka stała się popularnym kierunkiem, a zawód ten niewątpliwie pozwala odnaleźć się na rynku pracy. Coraz więcej możliwości otwiera się też przed absolwentami zdrowia publicznego. Zmiany w myśleniu o zarządzaniu jednostkami ochrony zdrowia, rosnące potrzeby w zakresie promocji zdrowego stylu życia i wzorców prozdrowotnych dają duże możliwości zatrudnienia. Widzimy także coraz większe zainteresowanie pielęgniarstwem. Nie bez znaczenia są tu rosnące zarobki tej grupy zawodowej, a dodatkowo przy wyborze kierunku na naszej uczelni niebagatelne znaczenie ma doświadczenie kadry dydaktycznej oraz praktyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – tłumaczy prorektor.
Wrocławska uczelnia ma w swojej ofercie kształcenie studentów na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, analityce medycznej, dietetyce, farmacji, fizjoterapii, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym. Od nowego roku akademickiego 2023/2024 przyszłych lekarzy będzie uczyć także w nowej filii w Wałbrzychu, która otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Na przyszłych studentów czeka ta sama, doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna i ten sam program zajęć. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, a anatomia i ćwiczenia kliniczne będą prowadzone w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego oraz Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego.
Zakończenie naboru i ogłoszenie ostatecznych list przyjętych studentów uczelnia zaplanowała na 29 września, a uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 odbędzie się 4 października.
Najpopularniejsze teraz
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł -
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie -
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto -
Wrocław: Od 1 stycznia podwyżka opłat dodatkowych za parkowanie w SPP -
Brutalny samosąd we Wrocławiu. Pobili i ogolili głowę Ukraińca, wszystko nagrali telefonem -
Na Maślicach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa -
Wrocław: Złodziej na hulajnodze zrywa kobietom łańcuszki. Grasuje na Krzykach i Fabrycznej [ZDJĘCIA] -
Coraz więcej rannych w wypadkach z udziałem hulajnóg. W dwa lata wzrost o 181% -
Kolejny tysiąc mieszkań komunalnych na sprzedaż. Można je kupić za 60% ceny rynkowej -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
Wandalizm dotknął Cafe Równik. Trwa zbiórka na odbudowę -
Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA] -
Piwo pod chmurką we Wrocławiu? Gdzie można legalnie pić alkohol na dworze? [MAPA, LISTA MIEJSC] -
Kolejny rekord odwiedzin Aquaparku Wrocław! 2,5-milionowy gość przyjechał z Kołobrzegu -
Wrocław: Kierowca pędził przez Wrocław 121 km/h. Na pokładzie miał rodzącą kobietę [WIDEO]