Remont na Kazimierza Wielkiego. Co tam się dzieje po 10 dniach od rozpoczęcia prac?
Prace związane z wymianą rur sieci ciepłowniczej pod ul. Kazimierza Wielkiego rozpoczęły się pod koniec czerwca. Po zaledwie 10 dniach widać już, że roboty idą pełną parą. Wiemy, co już udało się zrobić.
Inwestycję prowadzi spółka Fortum, która za 20 mln zł wymieni sieć ciepłowniczą na odcinku ok. 1 kilometra. Remont był konieczny, bo poprzednia instalacja, która służyła wrocławianom od 60 lat jest już mocno wysłużona i zachodziło ryzyko, że w sezonie zimowym może dochodzić do awarii.
W ciągu pierwszych 10 dni remontu wykonawcy udało się już zdemontować 90% starej sieci ciepłowniczej. Prace rozpoczęły się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Mikołaja do Krupniczej oraz od Zamkowej do Wierzbowej. Równocześnie ruszyło już układanie nowego rurociągu. Położone zostało już 160 metrów instalacji na odcinku między Krupniczą i Ruską oraz 240 m sieci preizolowanej na między ul. Widok i Wierzbową.
Zabytkowy mur pod ulicą
Inwestor potwierdza również, że prace na Kazimierza Wielkiego prowadzone w konsultacji z konserwatorem zabytków, a wykonawca w ostatnim czasie napotkał pod ziemią fragmenty kilku zabytkowych elementów.
– Prowadzimy prace w płytkim wykopie w obrębie wrocławskiego Starego Miasta, dlatego też na placu budowy obecny jest codziennie archeolog, który każdy odkopany mur oczyszcza, ewidencjonuje i wydaje decyzje o możliwości dalszego prowadzenia prac – mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju w Fortum. – Na bieżąco również konsultujemy trasę ciepłociągu z projektantem, który wprowadza niezbędne obejścia historycznych elementów, które napotykamy w czasie prowadzonych prac. Dzięki sprawnej współpracy z miastem, wykonawcami i projektantem możemy kontynuować przebudowę bez dłuższych przestojów. Nie zwalniamy tempa i prowadzimy przebudowę zgodnie z założonym harmonogramem – dodaje.
Po zakończeniu prac na obecnym etapie, ekipa ma przenieść się na odcinek między Krupniczą i Zamkową. Zgodnie z harmonogramem zakończenie wszystkich prac na Kazimierza Wielkiego ma nastąpić najpóźniej do końca wakacji.
Najpopularniejsze teraz
-
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Dziwidło olbrzymie - dziś widać jeszcze więcej niż wczoraj. Dlaczego? Botanicy mieli ku temu ważny powód -
Koleje Dolnośląskie uruchomiły nowy sklep. Bilet można kupić ekspresowo -
Wakacje warto zacząć bezpiecznie. Hydropolis zaprasza na rodzinny piknik edukacyjny -
Ścianka kolankowa - czy można podnieść ją na dowolną wysokość? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Przeniesienie numeru do T-Mobile - zrób to w kilku prostych krokach -
Nowy Aquapark we Wrocławiu. Wodne atrakcje od teraz także na Zakrzowie [CENY BILETÓW, ZDJĘCIA] -
Miejsca na grlla we Wrocławiu. Gdzie legalnie można zrobić grilla lub ognisko we Wrocławiu? -
Wrocław: Bilet do Aquaparku kosztuje już 65 zł. Tak prezes tłumaczy się z podwyżki [WIDEO] -
Kiedy rozświetlenie choinki na Rynku we Wrocławiu? -
Magda Gessler znów na Dolnym Śląsku. Zrobiła „Kuchenną Rewolucję” w lokalu zniszczonym przez powódź -
Czy Autostrada A4 bezpłatna? Oto obecne zasady opłat na Autostradzie A4 -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
