Bank of New York wynajął ogromne biuro we Wrocławiu
Wynajęcie ponad 20 tys. m² powierzchni biurowej przez notowaną na nowojorskiej giełdzie spółkę BNY Melon ogłaszane jest jako największa transakcja na wrocławskim rynku biurowców od 2020 roku. Amerykański bank ma otworzyć swoje nowe biuro w stolicy Dolnego Śląska wiosną przyszłego roku.
BNY Mellon (Bank of New York Mellon) to wywodząca się z Filadelfii międzynarodowa firma z sektora bankowości i finansów. Koncern może pochwalić się tym, że jest najstarszym działającym bankiem w USA i pierwszą spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie. W Polsce holding obecny jest od 2010 roku i specjalizuje się w księgowości funduszy, operacji inwestycyjnych i technologii.
Właściciel spółki ogłosił właśnie, że zdecydował się na kolejną inwestycję we Wrocławiu. Firma wynajęła właśnie 20,3 tys. m² powierzchni biurowej w nowym kompleksie Centrum Południowe zlokalizowanym pomiędzy ul. Powstańców Śląskich i Gwiaździstą.
– BNY Mellon w Polsce rozwija się dynamicznie. Zaledwie kilka tygodni temu ogłosiliśmy otwarcie wrocławskiego oddziału naszego Banku Europejskiego, a dodatkowo planujemy zwiększać zatrudnienie w najbliższych latach – komentuje Ewa Carr-de Avelon z BNY Mellon. – Naszym obecnym i przyszłym pracownikom chcemy zapewnić najlepsze możliwe środowisko pracy, aby mogli skupić się na kooperacji i dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań dla klientów. Nasze wrocławskie biuro będzie nowoczesnym, zrównoważonym i tętniącym życiem miejscem pracy, w którym pracownicy będą mogli wydajnie i przyjemnie spędzać wspólnie czas – dodaje.
Poza powierzchniami biurowymi, nowy najemca wynajął 191 miejsc parkingowych. Otwarcie nowego biura planowane jest na kwiecień 2024 roku.
Przedstawiciele firmy Jones Lang LaSalle zajmującej się doradztwem w obrocie nieruchomościami zaznaczają, że jest to największa transakcja na wrocławskim rynku biurowym od 2020 roku. Dla porównania w 2022 roku łącznie w naszym mieście wynajęto zaledwie 137 tys. m².
– Centrum Południe to idealny przykład najwyższej jakości i standardów ESG, jakie może zaoferować nowoczesny budynek biurowy. Obiekt doskonale wpisuje się w długoterminowe cele banku i będzie wspierał dalszy rozwój we Wrocławiu. Cieszę się, że JLL doradzał BNYM w tej znaczącej na wrocławskim rynku transakcji – dodaje Karol Patynowski, z JLL.
Podpisanie umowy między BNY Melon i firmą Skanska oznacza, że wynajęty zostanie cały nowy budynek kompleksu przy Powstańców Śląskich.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
