Ależ to był bal. Ponad 160 osób wzięło udział w imprezie PWr w ostatnią sobotę karnawału [ZDJĘCIA]
Ludzie nauki, biznesu i politycy byli gośćmi sobotniego charytatywnego balu organizowanego już po raz 21. przez Politechnikę Wrocławską. Celem wydarzenia była nie tylko dobra zabawa w ostatnią sobotę karnawału, ale przede wszystkim pomoc studentom.
W tym roku w trakcie balu i tuż przed nim udało się zebrać łącznie ponad 410 tys. zł. Z samych licytacji, które odbyły się w sobotni wieczór uczelnia zebrała 183,5 tys. zł. Wśród licytujących największą popularnością cieszyły się dzieła sztuki: rzeźba Stanisława Wysockiego oraz obrazy: Ryszarda Bilana (dar prorektorów PWr), Zofii Koszewicz, Andrzeja Jarodzkiego i prof. Wojciecha Pukocza, a także praca Magdaleny Kucharskiej oraz dzieło dr. Oskara Zięty. Zacięta licytacja toczyła się też m.in. o pióro podarowane przez premiera RP.
W tym roku na aukcje trafiły też: klasyczny zegar z uznanej fabryki zegarmistrzowskiej Gustava Beckera (dar prof. Arkadiusza Wójsa, rektora PWr), zestaw kryształowych kieliszków do szampana wykonanych w Hucie Szkła Julia (od Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego), zestaw naczyń z Manufaktury w Bolesławcu (dar Jarosława Obremskiego, Wojewody Dolnośląskiego), lampa witrażowa wrocławskiej Pracowni Lamp i Witraży Tiffany Ursta (dar prof. Cezarego Madryasa, byłego rektora PWr) oraz podwodna kolacja dla 4 osób na terenie wrocławskiego ZOO.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z BALU PWR:
Do zyku z licytacji należy doliczyć też pieniądze przekazane uczelni przez sponsorów. Prywatne firmy, już przed balem przelały na konto 202 tys. zł.
Pieniądze zebrane w ramach akcji teraz zostaną przeznaczone na stypendia dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami. Obecnie na Politechnice Wrocławskiej kształci się 337 takich osób.
Karnawałowy Bal Politechniki Wrocławskiej do naszego miasta powrócił w formie stacjonarnej po dwóch latach przerwy (w okresie pandemii organizowano licytacje online). Impreza organizowana jest cyklicznie od 2006 i w tym czasie udało się zebrać prawie 2 mln zł, z których przez ostatnie 21 lat ufundowano stypendia dla 900 osób.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] ocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
