Właściciel Renomy podjął decyzję: Marka PEDET wraca do Wrocławia!
Dobrze znana nazwa „Pedet” wraca na Świdnicką. Właściciel domu handlowego Renoma ogłosił właśnie, że kultowa dla większości wrocławian nazwa znów będzie funkcjonować.
Nowym Pedetem ma zostać nazwana strefa gastonomiczno-kulturalna tworzona wewnątrz przebudowanej Renomy. Koncept wzorowany na warszawskiej Hali Koszyki ma zacząć funkcjonować jesienią tego roku.
„Pedet” to historyczna, ale wciąż funkcjonująca nazwa obiektu przy ul. Świdnickiej 40 z czasów, gdy obiekt nosił nazwę Powszechny Dom Towarowy. Firma Globalworth, która jest obecnym właścicielem domu, zdecydowała się na wykorzystanie starej nazwy do swojego nowego projektu. Strefa rozrywki ma pomieścić ponad 240 osób, które będą mogły korzystać z oferty różnych lokali gastronomicznych. W ofercie ma znaleźć się siedem projektów kulinarnych oferujących dania z różnych zakątków świata.
– Strefa food hall Pedetu Renoma to przemyślana koncepcja, opracowana zgodnie z aktualnymi trendami. Mowa tu nie tylko o wystroju wnętrz, ale również o funkcjonalności i potrzebach klientów. Miejsce to bez wątpienia wyróżni się nie tylko unikatową ofertą restauracyjną i eventową, ale także otwarciem na Plac Czysty, gdzie powstanie strefa z zewnętrznymi ogródkami – opowiada Paweł Konarski z Globalworth Poland.
Poza jedzeniem strefa ma zaoferować też szeroką ofertę kulturalną. Odbywać się tu mają m.in. spektakle, recitale, wernisaże i koncerty. W sezonie letnim uzupełnieniem wewnętrznej strefy Pedetu mają być ogródki gastronomiczne od strony pl. Czystego oraz od strony pl. Kościuszki.
Przypomnijmy, że centrum handlowe Renoma w ostatnich latach przechodzi sporą metamorfozę. Zmienia się nie tylko wizualna warstwa, ale i funkcjonalność obiektu. Znacznie zmniejszona została liczba lokali handlowych, a na zwalnianej przez sklepy powierzchni powstają biura.
– Renoma ma niezwykłą i inspirującą historię, dlatego dokładamy starań, by przywrócić jej świetność i rozszerzyć jej ofertę, zgodnie z oczekiwaniami wrocławian i najemców biurowych. Tworzymy przestrzeń, która zapewni gościom kulinarną podróż po kuchniach świata oraz ciekawe doznania kulturalno-artystyczne. W aranżacji wnętrz wykorzystaliśmy nawiązania do epoki modernizmu, a charakterystycznym elementem tego miejsca będzie wystrój, który na nowo interpretuje połączenie stylu art-deco i elegancji Renomy. Uwagę każdego gościa z pewnością przykuje neon z logo Pedet nawiązujący do historycznej nazwy Renomy - Powszechnego Domu Towarowego – Weronika Maria Kuna z Globalworth Poland.
Najpopularniejsze teraz
-
Awantura na lotnisku Pięć kobiet wyprowadzonych z pokładu samolotu. -
Michał Kosiński: co lajki mówią o naszej osobowości? [Re_Mind] -
Trwa nabór do Politechniki Trzeciego Wieku. Jest 200 miejsc -
Politechnika Wrocławska dostała zgodę na kształcenie lekarzy. Medycyna na PWr startuje w następnym semestrze -
Wrocław rozbudowuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt [ZDJĘCIA] -
Będzie kontynuacja rozbudowy wrocławskiego lotniska. Terminal pasażerski ma być dwa razy większy -
Wrocławianie wywożą śmieci na potęgę. Jakie odpady najczęściej trafiają do PSZOK? -
Kąpieliska i baseny we Wrocławiu. Ile w 2025 r. kosztują bilety? -
Od rana do nocy na wrocławskiej Pergoli! Sprawdź sportowe, muzyczne i rodzinne hity Hali Stulecia -
Gdzie oglądać mecze we Wrocławiu? W tych pubach można oglądać Mundial 2022 w Katarze [LISTA] -
Wrocław: Będą dodatkowe dni darmowego MPK, kolejna grupa z uprawnieniem do ulg -
Na ryby, na Glinianki. Stawy Milickie pomogą zarybić wrocławskie łowisko -
Wrocław: Mężczyzna z amnezją spał na klatce schodowej. Czy wiesz kto to jest? [ZDJĘCIE] -
We Wrocławiu nie będzie osobnego kontenera do segregacji ubrań. Miasto ma inne rozwiązanie - rusza SZOT [HARMONOGRAM] -
Wielki powrót fontanny przy Hali Stulecia. Po awarii spowodowanej piorunem harmonogrma pokazów znów aktualny! [ZOBACZ UDERZENIE]