Nowy apartamentowiec przy Traugutta sprzedany. Wiemy, kto go kupił i co zamierza tu zrobić [ZDJĘCIA]
Siedmiopiętrowy apartamentowiec Studio Plac Dominikański mieszczący się przy ul. Romualda Traugutta we Wrocławiu ma nowego właściciela. Budynek od dewelopera TOSCOM kupiła Grupa Atrium, która we Wrocławiu zarządza m.in. Galerią Dominikańską.
Studio Plac Dominikański to siedmiopiętrowy budynek, w którym znajduje się 138 apartamentów o powierzchni od 15 do 47 m². Łączna powierzchnia lokali to prawie 4 tys. m². Inwestycja została zrealizowana z myślą o mieszkaniach na wynajem, a jej niezaprzeczalnym atutem jest bliskość ścisłego centrum – budynek mieści się przy skrzyżowaniu Traugutta i Krasińskiego, vis-a-vis Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Wraz z przejęciem obiektu przez nowego właściciela, wszystkie zakupione lokale będą teraz wynajmowane przez firmę.
Nowy właściciel zdradza, że zależy mu na tym, by nowymi najemcami lokali byli przede wszystkim młodzi pracownicy, który we Wrocławiu pracują na krótko- i średnioterminowych kontraktach.
– Naszym celem jest oddanie gościom miejsca, w którym będą mogli żyć zgodnie z filozofią “problem-free living”. Dostęp do apartamentów możliwy będzie bez użycia kluczy, a wszelkie poprawki i naprawy w lokalach realizowane będą na bieżąco przez nasz zespół. Na miejscu oferowana będzie także przestrzeń co-workingowa, dostęp do strefy rekreacyjnej i - co szczególnie ważne dla młodych osób – udogodnienia, które pozwolą na czasowy pobyt w komfortowych warunkach, bez konieczności ponoszenia środków na wyposażenie apartamentu – komentuje Grzegorz Jamroziak z Atrium Poland Real Estate Management.
Firma zamierza przygotować też dla przyszłych mieszkańców specjalną ofertę we współpracy z oddaloną o kilkaset metrów zarządzaną przez tę samą spółkę Galerią Dominikańską. – Jest to element synergii, do jakiej dążymy – tłumaczy Jamroziak.
Tomasz Szychliński, prezes zarządu dewelopera TOSCOM, tłumaczy że sprzedaż całego obiektu to element strategii, jaką jego firma objęła jeszcze w czasie pandemii koronaworisa.
– Zdecydowaliśmy się na dywersyfikacje odbiorców, nie rezygnując z budowania relacji z klientem detalicznym, który w dalszym ciągu jest dla nas najważniejszy. Jednocześnie wzmacniamy naszą markę w gronie funduszy inwestycyjnych takich jak nabywca Studia Plac Dominikański - Atrium European Real Estate. Dla nas każda transakcja hurtowej sprzedaży lokali jest cennym doświadczeniem budującym rozpoznawalność marki w gronie graczy globalnych. Dzięki temu jesteśmy jeszcze sprawniejsi i bez obaw spoglądamy na kolejne skomplikowane, a zarazem bardzo interesujące projekty dedykowane segmentowi rynku PRS – komentuje prezes firmy deweoperskiej.
Najpopularniejsze teraz
-
Trzecia edycja Night Skating nadchodzi! -
Wrocław ma plan ogólny. Co zmieni się dla mieszkańców, inwestorów i terenów zielonych? -
Wielki finał wakacji w Hydropolis. Rodzinny piknik już 29 sierpnia -
Ante Simundza przed meczem w Legią - co powiedział na konferencji prasowej? -
Dolnośląska kolej przyspiesza. Co zmieniły inwestycje na torach? -
Zmiany na Brochowie zostają na stałe. Ruch na Koreańskiej, Ziemniaczanej i Boiskowej pozostanie jednokierunkowy -
Koniec wakacji, ale nie remontów. Na jakie inwestycje we Wrocławiu trzeba jeszcze poczekać? -
Czy Wrocław wciąż jest stolicą polskich escape roomów? Jesienią ponownie przyciągnie fanów z całego świata -
Plac Solny zmieni się w plenerowe laboratorium technologii miejskich -
Sierpniowa Noc z Tramwajami. Zabytkowe wagony znów wyjadą na ulice Wrocławia -
Wrocław na gospodarczym przyspieszeniu. Co napędza rozwój miasta i co czeka je w kolejnych latach? -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
Mieszkańcy i społecznicy posadzili pierwsze krzewy na Skwerze Przyjaźni we Wrocławiu -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Krok od wielkiego finału! Panthers Wrocław grają z Rhein Fire o awans do Gold Bowl
