Długo wyczekiwana premiera otworzy sezon we wrocławskiej Pantomimie
Już w najbliższy weekend na deskach CSP Piekarnia zobaczymy długo wyczekiwaną premierę Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Z okazji otwarcia nowego sezonu od piątku do niedzieli zobaczymy „Tyrana” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego.
W premierowy weekend „Tyran” zostanie wystawiony aż trzykrotnie. W piątek i niedzielę (23, 25 września) o godz. 19:00, a w sobotę (24 września) o godz. 18:00 w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA przy ul. Księcia Witolda 62.
Do sztuki w reżyserii Jakuba Lewandowskiego aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy przygotowują się już od kilku miesięcy. Przedstawienie nawiązuje do filmu „Nosferatu - symfonia grozy” w reżyserii F.W. Murnaua, który został zaprezentowany sto lat temu. Niemy horror z 1922 roku stał się pretekstem do twórczego wykorzystania postaci wampira - Nosferatu oraz zbadania zjawiska tyranii we współczesnym teatrze. – Postać Nosferatu będzie w przedstawieniu symbolem tyrana-reżysera, wysysającego z aktorów ich twórczą energię – zapowiadają twórcy.
Co ważne sobotnie wystawienie „Tytana” zostanie zaprezentowane w ramach programu Teatr Polska, który jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. 24 września na „Tyrana” do Wrocławia przyjadą widzowie z Ośrodka Kultury w Brzeszczach, a po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z twórcami.
Bilety na wszystkie trzy weekendowe przedstawienia można kupić przez stronę www.bilety.pantomima.wroc.pl.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
.jpg)