Znamy wyniki nowego sondażu, poświęconego zbliżającym się wyborom samorządowym. Sprawdźcie, kto ma największe szanse, by zostać prezydentem Wrocławia i które komitety mogą liczyć na miejsce w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla gazety “Fakt”, największe szanse na przejęcie schedy po Rafale Dutkiewiczu ma – startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej i popierany przez obecnego prezydenta – Jacek Sutryk, na którego głos chce oddać równo połowa badanych.

Drugie miejsce w sondażu prezydenckim zajęła Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która może liczyć na nieco ponad 25 proc. głosów.

Trzeci najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Obara-Kowalska, kandydatka Bezpartyjnego Wrocławia na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Na Obarę-Kowalską chce zagłosować ponad 8 proc. ankietowanych.

“Fakt” nie podaje wyników zanotowanych w sondażu przez pozostałych kandydatów na prezydenta naszego miasta.

Kto do rady miejskiej?

Jeśli chodzi o wybory do Rady Miejskiej Wrocławia, sondaż IBRiS jako faworyta wskazuje Komitet Rafała Dutkiewicza – Sojusz dla Wrocławia, który może liczyć na nieco ponad 28 proc. badanych. Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska (nieco ponad 22 proc.), a trzecie – Prawo i Sprawiedliwość (niespełna 20 proc.).

Bezpartyjny Wrocław może liczyć na prawie 7 proc. głosów, a komitet Wrocław dla Wszystkich – na 5 procent. Pozostałe komitety, czyli m.in. Zieloni czy inicjatywa Idzie Nowe, popierająca Jerzego Michalaka, znalazły się poniżej 5-procentowego progu, dopuszczającego do udziału w podziale mandatów.