Po tym, jak ogólnopolski ruch Bezpartyjnych Samorządowców poparł Katarzynę Obarę-Kowalską w wyborach prezydenta Wrocławia, do jej drużyny właśnie dołączył Karol Przywara z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Przywara wystartuje do rady miejskiej z listy Bezpartyjnego Wrocławia.

Jak informowaliśmy wczoraj, ogólnopolski ruch Bezpartyjni Samorządowcy oficjalnie poparł kandydaturę Katarzyny Obary-Kowalskiej na prezydenta Wrocławia. W środę Bezpartyjny Wrocław – w trakcie konferencji prasowej – potwierdził te doniesienia.

– Bardzo się cieszę, że rosnący w siłę ogólnopolski ruch Bezpartyjni podjął decyzję, dla mnie osobiście bardzo miłą, ale też świadczącą o tym, że czas powiedzieć dość przepychankom, domysłom i skupić się wyłącznie na tym, żebyśmy przez najbliższe dni, aż do wyborów, byli zwartą, silną, zmotywowaną, młodą drużyną ludzi myślących o Wrocławiu nie w sposób partykularny, ale taki, który daje nam szansę rzeczywiście zadbać o miasto w sposób najbardziej skuteczny – komentuje Katarzyna Obara Kowalska.

Pokłosiem tej decyzji jest właśnie ogłoszony start z listy Bezpartyjnego Wrocławia do wrocławskiej rady miejskiej Karola Przywary z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Przypomnijmy, że DRS wspólnie z Bezpartyjnymi Samorządowcami wystawi jedną listę w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego.

– To jest szczęśliwy dzień. Udowadniamy, że odpowiedzialni, myślący o drużynie i sukcesie całej grupy samorządowcy to jest to, co reprezentuje Bezpartyjny Wrocław. Dlatego tak serdecznie witam Karola Przywarę w naszym teamie. Jestem przekonana, że razem zdobędziemy radę miejską, że skutecznie zawalczymy o prezydenturę we Wrocławiu – dodaje Obara-Kowalska.

Karol Przywara tłumaczy, że zdecydował się dołączyć do drużyny Katarzyny Obary-Kowalskiej i Bezpartyjnego Wrocławia, bo prezentuje ona najbardziej spójną wizję miasta, miasta budowanego oddolnie – od rad osiedli w górę, aż do władz miejskich.

– Jest w tym najbardziej wiarygodna, obserwuję jej komunikowanie z mieszkańcami już od lat i te bolączki naszego miasta, o których także wiem, ona w sposób najbardziej skuteczny komunikuje. Dlatego dziś staję przy Katarzynie Obarze-Kowalskiej, dołączam do teamu, który będzie walczył o radę miejską. To także wynik tego ogólnopolskiego wsparcia. Tak, jak kilka tygodni temu staliśmy wspólnie i mówiliśmy, że wyłonimy jednego wspólnego kandydata, tak się stało. Tym wspólnym kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców jest Katarzyna Obara-Kowalska – mówi Przywara.

Ostateczny kształt listy Bezpartyjnego Wrocławia w wyborach do rady miejskiej i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach do sejmiku poznamy w przyszłym tygodniu, po rejestracji list w PKW.