Sobota 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Tym razem jednak, inaczej niż co roku, miasto nie zachęca do wspólnego świętowania, nie organizuje wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, ale apeluje: zostajemy w domu. 

Urzędnicy apelują do wrocławianek i wrocławian, by dostosowali się do nakazów i idei przyświecającej “narodowej kwarantannie” – mniejsza liczba spotkań to mniejsza liczba zakażeń, to większa szansa na zdrowie i pełną opiekę medyczną dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla osób szczególnie narażonych na zachorowanie. Dlatego prezydent Wrocławia zainaugurował kampanię #zostajęwdomu w weekend.

– Zostańmy w domach. Zrezygnujmy ze spotkań. Wiosna na nas poczeka. Wrocław na nas poczeka. Kwarantanna ma sens, gdy jest ciągła. Nie zmarnujmy naszej dotychczasowej pracy – podkreśla Jacek Sutryk.

Mimo trudnego czasu, we Wrocławiu nie brakuje atrakcji, z których można skorzystać nie wychodząc z domu.

Od piątku 20 marca do 29 marca Teatr Muzyczny CAPITOL emituje “Niezniszczalną Telewizję Festiwalową”, czyli 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej online, koncerty organizuje także Narodowe Forum Muzyki, a Centrum Historii Zajezdnia udostępnia w sieci wszystkie swoje zasoby.

Hydropolis przygotowało cały pakiet działań edukacyjnych związanych oczywiście z wodą, w tym wirtualne oprowadzenie po muzeum, a ZOO Wrocław rozpoczęło cykl #domoweZOO, w którym zaprasza na cykl internetowych spotkań edukacyjnych i zwiedzanie ogrodu opiekunów i zwierząt. 

Foto: Toa Heftiba on Unsplash