W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia wielu wrocławian powita Nowy Rok podczas imprezy sylwestrowej w Rynku. Nie zabraknie gwiazd muzyki, jak i lokalnych akcentów.

Impreza rozpocznie się o godzinie 20, jednak warto zjawić się trochę wcześniej, bo dla pierwszych 2020 osób organizatorzy przygotowali specjalne szaliki.

Tak jak w zeszłym roku świętować będziemy pod hasłem Wrocław Respect. Będziemy w bardzo międzynarodowym towarzystwie, dzięki licznym gościom, którzy przybędą do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé – mówi Paweł Gołębski, reżyser i prowadzący Sylwestra.

Na scenie wystąpią Kamil Bednarek, Ewa Farna, Sound’n’Grace i DJ Gambit.

Tym razem Nowy Rok przywitamy z najbardziej rozpoznawalnymi gwiazdami młodego pokolenia. Zobaczymy ich także w nowej odsłonie, we współpracy z wrocławskimi artystami. To wielka gratka dla wszystkich fanów – zapowiada Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.

Na scenie nie zabraknie także wrocławian. Zobaczymy między m.in. Macieja „Glebę” Florka, grupę Everest, Beats Beasts czy Wrocław Respect Choir. Gwiazdami będą także wyłonieni w castingach artyści z niepełnosprawnościami.

W tym roku  Sylwester będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Całe wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy, pod sceną  wyznaczone będzie miejsce dla osób poruszających się na wózkach – zapewnia Bartłomiej Skrzyński, dyrektor Biura Wrocław Bez Barier.

To kolejna impreza miejska organizowana pod hasłem „Wrocław nie strzela”. Nie oznacza to jednak, że o północy zabraknie atrakcji. Uczestnicy koncertu mogą spodziewać się prawdziwego deszczu papierowego konfetti, w czasie gdy 150 artystów odśpiewa „I Want To Know What Love Is”. Na wspólne odliczanie do Nowego Roku zaprasza Renata Mauer-Różańska.

Wydarzenie będzie transmitowane na Wrocław.pl oraz oficjalnym profilu miasta na Facebook.

Program Wrocław Respect

19:30 Dj Gambit + Beats Beasts + Everest Acrobatic Show

20:00 Bednarek

21:00 Wrocław Respect Choir

21:20 Ewa Farna

22:20 Maciej “Gleba” Florek & Wrocław Respect Dancers

22:40 Sound’n’grace

23:45 “Sobie I Wam” Językiem Migowym

23:50 Wrocław Robi “Dance Monkey”

23:55 Renata Mauer-Różańska I Powitanie Nowego Roku

0:00 Pokaz Konfetti

0:01 Dj Gambit + Wrocław Respect Artists