Choć prognozy specjalistów w odniesieniu do zakupu i sprzedaży mieszkań były różne, to należy stanowczo podkreślić, że rynek nieruchomości wciąż i niezmiennie, a co ważne już od lat ma się dobrze i rzadko odnotowuje spadki cen. Te ostatnie są nieznacznie widoczne i mało znaczące dla portfela dobrego inwestora, mieszkania dalej kupujemy, dedykując taką inwestycję różnym celom. Co wpływa na cenę nieruchomości we Wrocławiu, jednej z najlepszych lokalizacji inwestorskich w Polsce? I co przekonuje inwestorów do korzystania z tych okazji?

Choć Wrocław nie jest największym miastem w Polsce to wciąż śmiało zagląda w oczy Warszawie oraz innym prężnie rozwijającym się skupiskom miejskim. To właśnie tutaj powstaje tak samo dużo inwestycji nieruchomościowych, jak w innych rejonach o tak wysoce rozwiniętej gospodarce oraz środowiskach naukowych. Nie ma w tym trendzie i fakcie niczego dziwnego, bowiem wystarczy zerknąć na cenne ośrodki naukowe miasta Wrocławia lub wyliczyć prestiżowych pracodawców, by od razu skojarzyć fakt, powstających inwestycji deweloperskich, ze zwiększającą się liczbą mieszkańców rodowitych i napływających do Wrocławia z różnych części Polski, ale także Europy.

Taka sytuacja sprzyja tworzeniu i planowaniu inwestycji z dziedziny nieruchomości. To bezpieczna lokacja pieniędzy, stały dochód i często pierwszy krok do większego zarobkowania. Nic dziwnego, że zwolennicy zakupu mieszkań we Wrocławiu szukają dobrych okazji i cennych lokalizacji. Co wpływa na ceny mieszkań we Wrocławiu i dlaczego to właśnie ten region Polski cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego tak chętnie kupujemy mieszkania we Wrocławiu?

Powodów jest wiele, ale najważniejszym będzie popyt na tego rodzaju nieruchomości. Zakupione mieszkania we Wrocławiu można wynająć, w przyszłości sprzedać lub przeznaczyć na mieszkanie dla dorastającego dziecka. Nie ma ograniczeń w przeznaczeniu takiego lokum także na małe biuro dla niedużej działalności, których we Wrocławiu jest całe mnóstwo lub na lokal usługowy. Zobacz takie nieruchomości na Morizon.pl

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nieruchomość o dobrej lokalizacji, nowoczesnym wykończeniu lub przy rozwiniętym węźle komunikacyjnym nie miałaby swojego najemcy lub kupca. Wiedzą o tym zarówno deweloperzy, jak i kupujący. A co najmocniej wpływa na ceny mieszkań we Wrocławiu?

Tańsze, czy droższe mieszkania we Wrocławiu? Co kupić?

Mówi się, że inwestycja w dobrą nieruchomość się opłaca i trudno sprzeciwić się takiemu stwierdzeniu. Wiedzą o tym wszyscy, którzy kupili nieruchomość w okazyjnej cenie jeszcze kilka lat temu, a w dzielnicach, które aktualnie mają największe “wzięcie”. Do takich prestiżowych lokalizacji zaliczyć można Krzyki, Biskupin, czy Gaj, ale i wiele innych pod warunkiem osadzenia w bliskim sąsiedztwie z siecią tramwajową lub przy centrum handlowym. 

Co jeszcze ma wpływ na cenę mieszkania? To dbałość o detale i sąsiedztwo przyrody. Mieszkańcy Wrocławia poszukują miejsc do zamieszkania, gdzie dominuje zieleń, na łonie której mogliby wypocząć i odetchnąć. Interesuje nas także piękna architektura, niezbyt wysoka zabudowa, widok za oknem i co ważne także wielkość parkingu, winda, czy plac zabaw. Te wszystkie aspekty wzajemnie się ze sobą łączą w stanowienie o idealnej lokalizacji dla niemal każdej rodziny!

Jakie mieszkanie wybrać we Wrocławiu, by cieszyć się dogodnym adresem? Sprawdź na Gratka.pl