Dla osób, które w czasie pandemii nie radzą siebie z lękiem, samotnością i izolacją miasto uruchomiło telefoniczne wsparcie psychologiczne. Pomocą w tym trudnym czasie służą doświadczeni psychologowie. Jest ona dostępna przez całą dobę pod kilkoma numerami telefonicznymi.

Jak tłumaczą przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, izolacja domowa, choć jest najskuteczniejszą metodą walki w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, może jednocześnie powodować uzasadniony lęk i smutek.

Ponieważ sytuacja epidemiologiczna zmienia się z dnia na dzień, ważne jest, by każdy, kto w tym czasie czuje, że sytuacja go przerasta, mógł znaleźć fachową pomoc. Psychologowie, udzielający wsparcia przez telefon, są gotowi tej pomocy udzielić. Nie wahajmy się z niej skorzystać – podkreślają urzędnicy.

Grafik dyżurów został skonstruowany w taki sposób, by niezależnie od pory dnia i nocy możliwe było udzielenie wsparcia.

Pod numerem 538 579 557 dyżuruje psycholog, który udziela wsparcia także w języku angielskim.

Prosimy pamiętać, że powyższe numery służą wyłącznie wsparciu psychologicznemu – zaznaczają urzędnicy.

Pomoc też dla seniorów

Dla wrocławskich seniorów uruchomiono dodatkowe linie telefoniczne, pod którymi mogą otrzymać informację na temat bieżącej sytuacji, zaleceń oraz możliwości wsparcia:

  • 888 999 335 – czynny 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 18.00
  • 71 344 44 44 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00

Samotnym osobom starszym, którym brakuje codziennych rozmów miasto poleca numer działający pod hasłem Nie Bądź Sam – 888 999 372.