Jeszcze w grudniu wystartuje nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław-Praga. Pociągi do stolicy Czech będą kursować w weekendy.

Dzięki umowie podpisanej w czwartek 5 grudnia między Kolejami Dolnośląskimi a czeskim Leo Express, już wkrótce pojawi się bezpośrednie, weekendowe połączenie kolejowe Wrocławia z Pragą. Pierwszy pociąg wystartuje jeszcze przed świętami, podróż będzie trwała nieco ponad 4 godziny i do stolicy Czech dostaniemy się bez przesiadek.

Dodatkowo województwo dolnośląskie podpisało umowę o współpracy w zakresie świadczenia i organizacji usług publicznego transportu kolejowego z Krajem Pardubickim.

– Dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z Krajem Pardubickim Wrocław zyskuje bezpośrednie połączenie kolejowe z Pragą. To kolejny nowy punkt na mapie kolejowej Dolnego Śląska – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Ile będą kosztować bilety?

Nową polsko-czeską linię kolejową będą obsługiwać Koleje Dolnośląskie, a także Leo Express.

Będzie to bardzo atrakcyjne turystyczne połączenie weekendowe. 15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy, w którym uwzględnione będą połączenia do Pragi. Pierwszy pociąg tej relacji wyruszy z Wrocławia do stolicy Czech w sobotę 21 grudnia. Cena biletu to 59 zł w jedną stronę. Uruchomienie tego połączenia to rezultat bardzo dobrej współpracy Samorządu Województwa z czeskim Krajem Pardubickim – tłumaczy nam Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka Dolnego Śląska.