Na Dolnym Śląsku jest 5 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych w naszym regionie wzrosła do 150.

W środę 25 marca o godzinie 18 Wojewoda Dolnośląski poinformował o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery osoby są hospitalizowane – trzy w szpitalu we Wrocławiu i jedna w Bolesławcu, a piąta osoba została poddana izolacji domowej.

Wcześniej, około godziny 13, biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały izolacji domowej. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna – wyjaśniał DUW.

Przeczytaj także: Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

Na terenie województwa dolnośląskiego łącznie jest 150 przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, w tym pięć osób zmarłych.

Zapytaliśmy w biurze prasowym wojewody o szczegóły związane z zakażeniami koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Ile osób jest hospitalizowanych spośród wszystkich zakażonych? 

35 osób.

Ile osób zakażonych jest na kwarantannie domowej? 

115 osób. 

Ile osób jest w stanie ciężkim i wymaga respiratora? 

Pięć osób jest w stanie ciężkim. 

Ile jest przygotowanych miejsc w szpitalach na Dolnym Śląsku (Wrocław, Wałbrzych i Bolesławiec)? I ile jest respiratorów w każdym szpitalu?

W szpitalach jednoimiennych zakaźnych jest 636 miejsc i 202 respiratory.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 4114,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2949,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 248.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to obecnie 1031, a liczba osób zmarłych z powodu zakażenia – 14.

Przeczytaj także: 40 mln złotych na walkę z koronawirusem na Dolnym Śląsku

Pięć ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce był mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. O jego śmierci poinformowano w piątek 13 marca.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył również prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

O śmierci drugiego mężczyzny poinformowano we wtorek 17 marca.

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem na Dolnym Śląsku. To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak tłumaczyła Aleksandra Osman, rzecznik prasowy Wojewody Dolnośląskiego, zmarły mężczyzna trafił do szpitala 14 marca w stanie średnim, ale stabilnym.

W nocy jego stan zaczął się znacznie pogarszać i niestety pacjent nad ranem zmarł – wyjaśniała Aleksandra Osman.

O dwóch kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku poinformowało w środę 25 marca rano biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące – informuje DUW.

41-letni mężczyzna w szpitalu przy ulicy Koszarowej przebywał od ubiegłego tygodnia. Był w ciężkim stanie i trafił na OIOM. Z kolei starszy mężczyzna trafił do wrocławskiego szpitala we wtorek wieczorem, miał objawy grypowo-przeziębieniowe. Początkowo nie było wiadomo, czy jest zakażony koronawirusem, ale Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tę informację.

150 przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku

Przypomnijmy, pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem we Wrocławiu został potwierdzony w piątek 6 marca. Pacjent zgłosił się do lokalnych służb sanitarno-epidemiologicznych, ponieważ miał objawy, a przebywał wcześniej w Wielkiej Brytanii, która jest zaliczana do krajów o wysokim ryzyku zakażenia. To 26-letni obywatel Polski, który do Wrocławia przyleciał w środę 4 marca na pokładzie samolotu linii Ryanair.

W niedzielę 8 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem we Wrocławiu. Był to 73-letni mężczyzna, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą. Trzeci przypadek koronawirusa we Wrocławiu potwierdzono w poniedziałek 9 marca. To 74-letnia kobieta.

Przeczytaj także: Wrocławski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

O kolejnym przypadku koronawirusa w naszym regionie resort poinformował we wtorek 11 marca późnym popołudniem. Czwarta osoba, u której potwierdzono obecność wirusa to kobieta w sile wieku. Jest w dobrym stanie. Trzy kolejne przypadki koronawirusa na Dolnym Śląsku potwierdzono w czwartek 12 marca. Wszyscy trzej pacjenci czują się dobrze.

W piątek 13 marca potwierdzono obecność koronawirusa u mężczyzny w średnim wieku. Był w stanie dobrym. W sobotę 14 marca rano poinformowano o kolejnych trzech przypadkach (dwóch z Wrocławia i jednym z Bolesławca).

Trzy osoby, u których dzisiaj zdiagnozowano obecność koronawirusa są w stanie dobrym – informował wojewoda Jarosław Obremski.

Przeczytaj także: Stan epidemii w Polsce. Zajęć w szkołach nie będzie do Wielkanocy

W sobotę wieczorem koronawirusa wykryto u kolejnych dwóch mieszkańców naszego regionu. Obie osoby są w stanie dobrym. W niedzielę 15 marca rano poinformowano o 14. przypadku zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

To młoda kobieta, z kontaktu osoby potwierdzonej wynikiem pozytywnym wcześniej. Oboje są hospitalizowani we Wrocławiu, a ich stan jest dobry – tłumaczyła Aleksandra Osman, rzecznik prasowy wojewody.

O kolejnym potwierdzonym przypadku poinformowano w niedzielę wieczorem.

Jest to starsza kobieta w dobrym stanie – wyjasniało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przeczytaj także: Koronawirus we Wrocławiu. MPK jeździ rzadziej, strefa płatnego parkowania zostaje

W poniedziałek 16 marca rano potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie.

Osoby, u których dzisiaj zdiagnozowano obecność wirusa są w dobrym stanie. W szpitalu w Wałbrzychu hospitalizowana jest jedna osoba. Pozostałe osoby przebywają w szpitalu przy ulicy Koszarowej lub poddawane są kwarantannie domowej – informował Wojewoda Dolnośląski.

O kolejnych 3 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowano w poniedziałek wieczorem.

Potwierdzone przypadki dotyczą osoby starszej hospitalizowanej we Wrocławiu w stanie dobrym, młodej kobiety hospitalizowanej we Wrocławiu w stanie dobrym oraz młodej kobiety w stanie dobrym w kwarantannie domowej – wyliczało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

We wtorek 17 marca po południu poinformowano, że na Dolnym Śląsku jest 6 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Cztery z nich są hospitalizowane we Wrocławiu, a dwie zostały poddane kwarantannie domowej – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

We wtorek wieczorem potwierdzono 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej – tłumaczyli urzędnicy z DUW.

Przeczytaj także: Koronawirus we Wrocławiu. Zmiany w pracy urzędów

O dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 18 marca wieczorem.

Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu w Bolesławcu, a druga poddana została kwarantannie domowej – informuje biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W czwartek 19 marca około południa poinformowano o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Dwie osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe zostały poddane kwarantannie domowej. Wszystkie osoby są w stanie dobrym – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z kolei w czwartek wieczorem poinformowano o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Pacjent hospitalizowany jest w Bolesławcu.

Z uwagi na powtórzone badanie, które okazało się ujemne, jeden pacjent z Wałbrzycha, o którym informowaliśmy dzisiaj w południe, zostaje wyłączony z dotychczasowych potwierdzonych wyników – wyjaśniało biuro prasowe Wojewody Dolnośląskiego.

Przeczytaj także: Wrocławskie firmy chcą pomóc we wczesnym wykrywaniu potencjalnie zakażonych koronawirusem

W piątek 20 marca przed południem, podano informację o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym regionie.

Jedna osoba jest hospitalizowana we Wrocławiu, dwie pozostałe zostały poddane kwarantannie domowej – informował DUW.

W piątek po południu poinformowano o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Obie osoby poddane zostały kwarantannie domowej.

W sobotę 21 marca około godziny 18 poinformowano o pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wcześniej, około godziny 13 potwierdzono trzy nowe przypadki koronawirusa w naszym regionie.

Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały kwarantannie domowej – wyjaśnia biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W niedzielę 22 marca około południa potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku – wszystkie te osoby zostały kwarantannie domowej. A w niedzielę przed godziną 18 poinformowano o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Cztery osoby są hospitalizowane we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. Informujemy również, że jedna z osób, które przebywały na kwarantannie domowej jest obecnie hospitalizowana – wyjaśniało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zobacz także: Wrocław w czasie pandemii koronawirusa. Niesamowity film z drona

W poniedziałek 23 marca po godzinie 20 poinformowano o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby zostały poddane kwarantannie domowej – wyjaśnia biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wcześniej, po godzinie 16, podano informację o 2 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regonie. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu w Bolesławcu, druga poddana została kwarantannie domowej. A jeszcze wcześniej, około południa, poinformowano o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Jedna osoba hospitalizowana jest we Wrocławiu, pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej – tłumaczyli przedstawiciele DUW.

We wtorek 24 łącznie potwierdzono 33 kolejne przypadki koronawirusa w naszym regionie. Po godzinie 21 biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, mamy 17 nowych nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie te osoby to personel i pacjenci Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Wcześniej, po godzinie 17, podano informację o 8 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie

Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu w Wałbrzychu. Pozostałe poddane zostały izolacji domowej – wyjaśniało DUW.

A jeszcze wcześniej, po godzinie 14, również podano informację o 8 kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. Trzy z tych osób są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu, a pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej.

Przeczytaj także: Wojewódzki Inspektor Sanitarny: spodziewamy się nagłego wzrostu zachorowań

fot. UMW

Przeczytaj także: „To absolutnie nie są koronaferie [WYWIAD]

Artykuł aktualizowany