W związku z zagrożeniem koronawirusem, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. To oznacza, że kibice nie obejrzą na stadionie najbliższego meczu Śląska Wrocław.

We wtorek przed południem w Kancelarii Premiera odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym przez koronawirusa.

Na spotkaniu RZZK podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych, których bardzo szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Do organizatorów imprez wojewodowie będą przekazywać dokładne informacje – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Mecze Śląska Wrocław bez kibiców

W związku z tą decyzją, kibice nie będą mogli wejść na stadion na najbliższy mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa. Dlatego też Wroclife, jako patron medialny klubu, tym razem nie będzie miał dla Was voucherów na to spotkanie.

Mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa odbędzie się wedle terminarza, w piątek, 13 marca, o godz. 20:30 na Stadionie Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane jednak bez obecności kibiców. Decyzja służb podyktowana jest troską o zdrowie uczestników imprez masowych oraz walką z rozprzestrzeniającym się wirusem – tłumaczą przedstawiciele klubu.

Kolejne spotkanie WKS-u na wrocławskim stadionie, z ŁKS-em, ma zostać rozegrane w drugim tygodniu kwietnia (dokładna data nie jest jeszcze znana).

Na razie nie wiadomo, czy wówczas kibice będą już mogli wziąć udział w meczu na trybunach. Gdy odpowiednie decyzje zostaną podjęte, klub niezwłocznie o nich poinformuje. Na razie mecze Ekstraklasy do odwołania odbywać się będą bez kibiców – wyjaśnia biuro prasowe Śląska Wrocław.

Przedstawiciele klubu dodają, że spotkania drugiej drużyny Śląska Wrocław oraz zespołów Akademii Piłkarskiej, rozgrywane na stadionie przy ul. Oporowskiej 62, również będą odbywać się bez udziału publiczności.

Szczegółowe informacje na temat zwrotu biletów na mecz z Rakowem Częstochowa znajdziecie na stronie Śląska Wrocław.