KGHM szuka kupca działki pod zabudowę biurową przy placu Jana Pawła II. – Zainteresowanie inwestorów tą nieruchomością jest ogromne, dostajemy mnóstwo zapytań, również z zagranicy. Szacujemy, że będzie to największa w tym roku transakcja na rynku gruntów we Wrocławiu i jedna z rekordowych w kraju – mówią przedstawiciele firmy, która reprezentuje właściciela gruntu.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, KGHM wystawił na sprzedaż działkę pod zabudowę biurową przy pl. Jana Pawła II. Pierwotnie, w miejscu wyburzonego kilka lat temu biurowca Cuprum, miał powstać kompleks Cuprum Square.

Emil Domeracki, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w Colliers International, podkreśla, że mimo pandemii dobrze zlokalizowane działki, pozbawione wad prawnych i technicznych, nie straciły na zainteresowaniu.

Wynika to z bardzo ograniczonej dostępności takich gruntów, co nawet przy mniejszej aktywności inwestorów i liczbie rozpoczętych projektów sprawia, że są one atrakcyjnym produktem inwestycyjnym. Dostrzegamy to chociażby na przykładzie świeżo wystawionej na sprzedaż działki pod zabudowę biurową przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu, gdzie w transakcji reprezentujemy właściciela, spółkę KGHM. Zainteresowanie inwestorów tą nieruchomością jest ogromne, dostajemy mnóstwo zapytań, również z zagranicy – wyjaśnia Emil Domarecki.

Przedstawiciele Colliers International szacują, że będzie to największa w tym roku transakcja na rynku gruntów we Wrocławiu i jedna z rekordowych w kraju.

Biorąc pod uwagę jej powierzchnię i potencjał inwestycyjny na poziomie prawie 32 tys. mkw. powierzchni biurowej, możemy się spodziewać najbardziej widowiskowej transakcji w tym roku – dodaje Emil Domarecki.

Nieruchomość przy placu Jana Pawła II to teren o łącznej powierzchni 9 667 mkw. częściowo w użytkowaniu wieczystym oraz częściowo we własności spółki celowej należącej do sprzedającego. Pozwolenie na budowę przyznane właścicielom działki dopuszcza wybudowanie dwufazowego kompleksu biurowego o powierzchni 31 800 mkw. powierzchni najmu. Dolne kondygnacje budynków mogą zostać przeznaczone na lokale handlowo-usługowe.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnym projektem Cuprum Square, przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusagroup (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II miały powstać dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Miały mieć odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Foto główne: mat. inwestora/Cuprum Square