#cyberbezpieczeństwo - ostatnie 20
przeczytaj więcej
80-latek z Wrocławia ofiarą cyberoszustów. Był przekonany, że wspiera Orlen
Wrocławska policja ujawnia kolejny przypadek oszustwa na terenie naszego miasta. Tym razem ofiarą jest 80-letni mieszkaniec, który uwierzył w ofertę dobrego zarobku. Fałszywa propozycja uwiarygadniana była marką Orlen.przeczytaj więcej
Uczniowie z Polski i Czech opracują plan na wypadek ataku hakerskiego na wodociągi
– Hakerzy chcą sparaliżować dostawy wody do miasta. Katastrofa jest blisko, a zapobiec jej mogą tylko młodzi informatycy – takiemu zadaniu w ramach gry „Cybertron” będą musieli sprostać uczniowie z Polski i Czech biorący udział w konkursie dla pasjonatów informatyki ze szkół średnich.przeczytaj więcej
„Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo”. We Wrocławiu odbędą się warsztaty o bezpieczeństwie w Internecie
W najbliższy poniedziałek, 20 czerwca na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się debata pt. „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo” oraz na warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”. To wydarzenie organizowane przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, które ma uwrażliwić nas na problem przestępstw popełnianych w Internecie.przeczytaj więcej