Linia lotnicza British Airways wprowadza połączenie na trasie Port Lotniczy Wrocław – Londyn-Heathrow. Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska na jedno z największych lotnisk w Europie zaczną kursować od lipca.

Połączenie do Londyn-Heathrow to zupełna nowość w rozkładzie lotów z Wrocławia. Loty bedą realizowane od 1 lipca do 26 września, dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Wyloty z Wrocławia zaplanowane są na godzinę 11.35, lądowania w Londynie o godzinie 12.45 czasu lokalnego. W przeciwnym kierunku: wyloty z Londynu o godz. 7.35 czasu lokalnego, lądowania we Wrocławiu o godzinie 10.45.

 To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów. Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światemWraz z połączeniami z Wrocławia do dwóch innych lotnisk w Londynie: Luton oraz Stansted, pasażerowie zyskują ogromne możliwości – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Londyn-Heathrow znajduje się od lat na czele lub w czołówce największych lotnisk w Europie pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jak podkreślają przedstawiciele lotniska, dzięki nowości wprowadzonej przez British Airways oferta połączeń sieciowych Portu Lotniczego Wrocław będzie w pełni kompleksowa.

– Dodatkowo zwiększa się prestiż lotniska. Dołącza do nas kolejny alians lotniczy, One World, uzupełniając tym samym ofertę Star Alliance (PLL LOT, Lufthansa, SWISS), a także Sky Team (KLM i Air France). Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie powróci w pełni w sezonie letnim 2022.

Szansa dla turystyki

Nowa oferta Portu Lotniczego Wrocław to – jak tłumaczy Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego – przede wszystkim szansa dla branży turystycznej, którą mocno doświadczyła w ostatnich miesiącach pandemia.

– Liczę na to, że nadchodzący sezon letni pozwoli złapać oddech dolnośląskiej gospodarce, która w dużej mierze oparta jest właśnie na turystyceWiemy też, że to połączenie było oczekiwane przez inwestorów i przedstawicieli biznesu, którzy swoje plany wiążą z Dolnym Śląskiem – dodaje Cezary Przybylski.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreśla, że nowe połączenie do Wielkiej Brytanii to duży sukces Wrocławia i regionu.

British Airways to jedna z najważniejszych linii lotniczych na świecie, a połączenie z Heathrow to doskonałe uzupełnienie naszej siatki połączeń, którą w sezonie letnim tworzy ponad 50 kierunków. Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń pozwala nam na ostrożny optymizm, więc mamy nadzieję na wzrost ruchu turystycznego – mówi Jacek Sutryk.

Londyn–Heathrow to kolejna nowość, która pojawiła się w tym roku w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia. Wcześniej wprowadzone zostały inne kierunki: Kos i Barcelona–El Prat (PLL LOT), Olsztyn – Mazury (Ryanair), Split i Burgas (Wizz Air).

Oprócz nowości w rozkładzie znajdują się kierunki znane z poprzednich lat, w tym wiele popularnych połączeń do krajów położonych na południu Europy: Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a nawet dalej – na wyspę Zanzibar na Oceanie Indyjskim. W rozkładzie są również loty na Północ np. na Islandię, na Wyspy Brytyjskie i do Norwegii.