W niedzielę 17 października odbędzie się ostatni w tym roku pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. W przerwie zimowej fontanna przejdzie remont i modernizację, a w kolejnym sezonie pojawi się zupełnie nowy pokaz specjalny.

Tegoroczny sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej rozpoczął się 1 maja, ale z powodu dużej awarii nie odbywały się pokazy specjalne, czyli te z efektami multimedialnymi.

Mimo uprzedniego przejścia wszystkich testów technicznych, oświetlenie uległo awarii. Jej usunięcie wymaga wyłączenia fontanny w całości na co najmniej kilka tygodni, dlatego zaplanowaliśmy naprawę na miesiące zimowe, aby w sezonie letnim mogły odbywać się pokazy dzienne bez projekcji multimedialnych – mówi Anna Worsztynowicz, Dyrektor Działu PR i Marketingu Hali Stulecia. 

W przerwie zimowej fontannę czeka duży remont i modernizacja. Naprawie będą podlegać m.in. oświetlenie, okablowanie, system wodno-pompowy, filtry płukania wody oraz sama niecka fontanny.

– Rozpoczęliśmy już intensywne prace, które przeprowadza zespół specjalistów od techniki, dźwięku, elektroniki i pozostałych, bardzo delikatnych, urządzeń ukrytych w podziemnej maszynowni – dodaje Anna Worsztynowicz. 

mat. Hali Stulecia

Ostatni pokaz fontanny w najbliższą niedzielę

Oprócz remontu obiekt czekają standardowe prace konserwatorskie, które fontanna przechodzi co roku zimą. Sam proces mycia dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych – bo taką powierzchnię zajmuje basen fontanny – rozpoczyna się zaraz po spuszczeniu wody i trwa blisko miesiąc.

Sympatycy tej atrakcji mają jeszcze szansę obejrzenia pokazu po raz ostatni w niedzielę 17 października o godz. 20. Ponowne uruchomienie Fontanny Multimedialnej planowane jest na wiosnę 2022 roku. 

Wrocławska Fontanna Multimedialna jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Konstrukcja zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono punkty świetlne, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient.

Zdjęcie główne: Tomasz Sobczak/mat. Hali Stulecia