Już w czerwcu na festiwalowej mapie Wrocławia pojawi się kolejne dobrze zapowiadające się wydarzenie. Mowa oczywiście o „Wrocławiu, marsz do księgarni!”.

Jest to festiwal, który promuje czytelnictwo, ale także przypomina o kulturze kameralnych księgarń – to nie tylko miejsca, gdzie można nabyć nowości, lecz także przestrzeń do rozmowy o książkach, możliwość wzięcia udziału w spotkaniach autorskich lub znalezienia białego kruka w jednym z wielu antykwariatów.

Organizatorzy przekonują, że kameralne księgarnie to przestrzeń kulturotwórcza, która nie tylko zachęca do udziału w życiu literackim miasta, ale także inspiruje, a nawet podnieca (wyobraźnię!).

Pierwsza edycja „Wrocławiu, marsz do księgarni!” odbędzie się od 5 do 9 czerwca w dwunastu księgarniach i antykwariatach. W programie znajdą się liczne spotkania autorskie (m.in. z Marcinem Świetlickim i Agnieszką Wolny-Hamkało), rozmowa z tłumaczem Mikołajem Denderskim odpowiedzialnym za polski przekład kultowego pisarza Davida Fostera Wallace’a, spacery, gry, koncerty, słuchowiska literackie, a także joga w księgarni i wiele innych intrygujących wydarzeń.

Oczywiście dla uczestników festiwalu przewidziane są także konkursy z nagrodami.

Szczegółowy program wydarzeń można sprawdzić na stronie: https://www.facebook.com/festiwalwroclawskichksiegarn/