Wrocław jako jedyne polskie miasto został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations. By zdobyć tytuł, musi pokonać tak znane miasta jak m.in. Paryż, Mediolan czy Ateny i zebrać najwięcej głosów w internetowym głosowaniu, które potrwa do 8 lutego.

Fot. Pixabay.com

European Best Destinations jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Dzięki swojej stronie internetowej, mediom społecznościowym, szerokiej współpracy z wieloma biurami turystycznymi oraz zainteresowaniu samym konkursem ze strony największych światowych mediów, już sama nominacja jest prestiżowa.

Kapituła konkursu: Wrocław z dużym potencjałem

Nagroda przyznawana jest corocznie. W rywalizacji bierze udział 20 miast. Wrocław zmierzy się z takimi miastami, jak m.in. Paryż, Mediolan czy Ateny. Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto z dużym potencjałem, mocno stawiające na rozwój, także w branży turystycznej. Organizacja dużych przedsięwzięć, jakimi były np. Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej.

W 2016 roku nasze miasto odwiedziło 5 mln gości, którzy zostawili tu 3,5 mld zł. W 2017 liczba turystów była podobna. Być może w 2018 roku Wrocław stanie się jeszcze bardziej popularny.

Zagłosuj na Wrocław!

Aby się tak stało, musimy zebrać najwięcej głosów – zarówno od turystów, jak i mieszkańców miasta – w specjalnym internetowym głosowaniu. Poprzez stronę internetową www.GlosujNaWroclaw.com (rozpoczęło się 18 stycznia a potrwa do 8 lutego). Proces ten nie wymaga rejestracji i zajmuje zaledwie kilka sekund. Z jednego adresu IP można oddać tylko jeden głos w każdym tygodniu rywalizacji. Jeśli więc ktoś już zagłosował na nasze miasto, teraz może zrobić to po raz drugi. Warto też oddawać głos ze wszystkich dostępnych urządzeń: ze smartfona i komputerów w domu oraz w pracy, aby zwiększyć szanse na zwycięstwo miasta!

Konkurs to także doskonała okazja do pokazania, że potrafimy się mobilizować, wrocławianie są dumni z miasta, a nasi goście opuszczają Wrocław z mnóstwem miłych wspomnień. Tylko wspólne działanie pozwoli nam osiągnąć sukces. Warto więc publikować w swoich kanałach social media informacje o głosowaniu z użyciem hashtagów #GłosujNaWrocław oraz #Vote4Wroclaw.