Na biurko prezydenta Wrocławia trafił wniosek o nazwanie ronda położonego w sąsiedztwie alei Karkonoskiej imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właśnie ruszyły konsultacje projektu uchwały w tej sprawie.

W środę 22 września do konsultacji trafił projekt uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie nadania nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu na terenie Wrocławia. Uwagi i opinie można w tej sprawie zgłaszać do 6 października.

Zgodnie z projektem uchwały, nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miałoby nosić rondo w sąsiedztwie alei Karkonoskiej na Klecinie. Z wnioskiem do prezydenta Wrocławia o nazwanie tego ronda imieniem WOŚP wystąpił wrocławski radny Dominik Kłosowski.

Wrocławianie również korzystają ze sprzętu medycznego zakupionego przez WOŚP, oznaczonego charakterystycznym czerwonym serduszkiem oraz prowadzonych przez fundację programów medycznych i edukacyjnych. Proponowana nazwa będzie uhonorowaniem działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wyrazem wdzięczności lokalnej społeczności dla ludzi angażujących się w jej pracę – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Zdjęcie główne: Michał Kwaśniewski/WOŚP