Na początku listopada linie SAS wznowią loty z Wrocławia do Kopenhagi. Do stolicy Danii, uznanej za miasto, w którym żyje się najlepiej, polecimy dwa razy w tygodniu.

Kopenhaga wraca do wrocławskiego rozkładu lotów po dłuższej przerwie. Od 4 listopada samoloty SAS będą kursować na lotnisko Kastrup w każdy czwartek i niedzielę. Lot potrwa tylko godzinę i 15 minut.

– Cieszy nas fakt, że SAS powrócił do Portu Lotniczego Wrocław. Obecność tak prestiżowego przewoźnika na wrocławskim lotnisku to dobry znak, że ruch lotniczy konsekwentnie się odbudowuje. Lotnisko Kopenhaga-Kastrup to największy skandynawski hub i jedno z ważniejszych lotnisk w tej części EuropyOferta SAS jest więc doskonałym rozwiązaniem komunikacyjnym dla biznesu, który bardzo często przesiada się na Kastrup w dalszych podróżach po Skandynawii – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak podkreślają przedstawiciele portu lotniczego, powrót Kopenhagi do wrocławskiego rozkładu lotów to dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów biznesowych, ale także dla turystów. Stolica Danii w 2021 roku została bowiem ogłoszona przez brytyjskie czasopismo „Monocle” najlepszym miastem do życia.

Pod uwagę brano takie uwarunkowania jak odbudowa gospodarki i kultury w związku z pandemią COVID-19, infrastruktura miejska, polityka mieszkaniowa czy bezpieczeństwo mieszkańców. Kopenhaga wygrywa w rankingu najlepszych miast do życia już po raz czwarty. W tym roku znów była na szczycie zestawienia i wyprzedziła takie miasta, jak Zurych, Helsinki, Sztokholm, Tokio czy Wiedeń – wyliczają przedstawiciele wrocławskiego lotniska.

mat. Port Lotniczy Wrocław

Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia

Kopenhaga jest kolejnym kierunkiem, który wrócił po przerwie na wrocławskie lotnisko. Od 2 listopada będziemy mogli ponownie korzystać z przywróconego połączenia do Brukseli Charleroi. Od 31 października polecimy także do Billund, Lizbony oraz do Pafos na Cyprze, 1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, a 3 listopada do Bournemouth.

Jesień w tym roku zapowiada się obiecująco. Nie ukrywam, że bardzo czekaliśmy na powrót połączenia sieciowego realizowanego przez SAS. Dodatkowo w jesiennym rozkładzie lotów pojawiły się nowości, które ucieszą przede wszystkim tych pasażerów, którzy planują podróże w słoneczne zakątki Europy – dodaje Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Czytaj także: Nowe kierunki lotów z Wrocławia. Siatka połączeń na jesień robi się coraz ciekawsza