W weekend zaplanowano czasowe zmiany w organizacji ruchu. Ma to związek z pracami w tunelu samochodowym w ciągu ulicy Oławskiej i Kazimierza Wielkiego, a także na ulicy Traugutta.

Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, 19 listopada w godzinach wieczornych i nocnych, w tunelu samochodowym południowym w ciągu ulicy Oławskiej i Kazimierza Wielkiego zaplanowano prace konserwacyjne.

W czasie ich trwania tunel przeznaczony dla ruchu w relacji Kazimierza Wielkiego do Oławskiej będzie wyłączony z użytkowania. Przeglądy systemów odwodnienia, wentylacji, oświetlenia oraz odmulanie kanałów będą prowadzone w godzinach od 22 do 6 w sobotę 20 listopada – wyjaśniają przedstawiciele ZDiUM-u.

Również w piątek od godziny 20 wystąpią utrudnienia w postaci zwężenia pasa jezdni na ul. Traugutta, po stronie bramy klasztoru o. Bonifratrów. 

Ruch kołowy na tym odcinku będzie odbywał się buspasem. Powodem zajęcia jezdni jest planowana odcinkowa wymiana wraz z budową przyłącza kanalizacji sanitarnej na rzecz Orpea Polska sp. Z o.o., inwestora budowy zakładu opiekuńczo – leczniczego – zapowiada ZDiUM.

Jak dodają urzędnicy, ta organizacja ruchu została uzgodniona od godz. 20 w piątek 19 listopada do 6 w poniedziałek 22 listopada.