Już w sobotę 26 marca mecz reprezentacji polski. Nasi chłopcy zagrają towarzysko z Finlandią. Połączenie meczu kadry narodowej ze świętami to dla wrocławian nowość. Miasto uruchomiło specjalne połączenia.

Z racji świątecznych wyjazdów i jednocześnie wielkiego sportowego wydarzenia można się spodziewać sporego paraliżu komunikacyjnego.

Stadion na swoim facebookowym profilu uruchomił specjalną akcję #alertPOLFIN. Zachęca do rezygnacji z samochodu i korzystania ze specjalnie przygotowanych środków komunikacji miejskiej. W samym dniu meczu wszyscy zainteresowani będą mogli znaleźć tam informacje o korkach, drogach dojazdowych i zapełnianiu się nie tylko parkingów, ale też trybun stadionu. Akcja będzie prowadzona na bieżąco w mediach społecznościowych.

 

mecz reprezentacji polski

 

Co zamiast auta

W sobotę 26 marca miasto uruchomi specjalne tramwaje T1 i T2. Będą kursowały w dniu meczu już od 15.00 co około 10 minut. Linie będą odjeżdżały z Galerii Dominikańskiej do przystanku Stadion. W drodze powrotnej, już po meczu tramwaj T1 pojedzie do Opery a T2 z powrotem do Galerii Dominikańskiej. Oba będą przejeżdżać przez plac Jana Pawła II. Linie będą kursowały przez 30 minut po meczu co około 2 minuty. Poza tym uruchomiony zostanie też specjalny autobus S2 jeżdżący do Rynku.

A jeśli samochodem

Można zatrzymać się na parkingu wielopoziomowym Stadionu Wrocław. Będzie otwarty od godziny 14.30. Wyjechać można do dwóch godzin po meczu. Za auto osobowe zapłacimy 30 złotych. Poza tym można zaparkować też na parkingach zewnętrznych przy Lotniczej, Królewieckiej oraz na parkingu AOW u zbiegu Szczecińskiej i Maślickiej. Mają być tańsze niż stadionowy. Za samochód osobowy zapłacimy 20 zł.