Trwa remont jednego z dwóch tuneli samochodowych w ciągu ulicy Oławskiej i Kazimierza Wielkiego. Pojawiają się jednak głosy, że to zła decyzja, a oba obiekty powinny zostać wyburzone. Zapytaliśmy o Wasze zdanie na ten temat. Przedstawiamy wyniki sondy.

Przypomnijmy, na początku czerwca zamknięty został północny tunel samochodowy w ciągu ulicy Oławskiej i Kazimierza Wielkiego. Prace remontowe potrwają 6 miesięcy i pochłoną 3,7 mln złotych. Dodajmy, że w 2013 wyremontowany został tunel południowy (po stronie dawnego budynku PZU).

Tymczasem zdaniem wrocławskich aktywistów z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, remont tunelu to zła decyzja.

Tunele, tak jak estakady na placu Społecznym, powinny zniknąć. Ich remont to konserwowanie złego rozwiązania na kolejne dekady. Zamiast tuneli w tym miejscu powinien powstać węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia – tłumaczą społecznicy.

TUMW przypomina, że już w 2012 roku apelował do ówczesnego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza o wyburzenie tych obiektów.

Trasa W-Z (ulica Kazimierza Wielkiego) jest urbanistyczną pomyłką, która „rozrywa” centrum Wrocławia i tamuje naturalne ciągi piesze. Kluczowym posunięciem dla zmiany tej przestrzeni będzie stworzenie kompletów przejść naziemnych na wszystkich skrzyżowaniach, zwężenie jezdni, poszerzenie chodników, dodanie szpalerów drzew – wraz z jednoczesną poprawą jakości komunikacji zbiorowej, która w perspektywie wieloletniej jest jedynym rozwiązaniem obsługi komunikacyjnej centrów miast – podkreślają aktywiści.

Tunele samochodowe w centrum Wrocławia – sonda

Zapytaliśmy o Wasze zdanie na ten temat. W naszej sondzie oddaliście 481 głosów. Zdecydowana większość (ponad 75%) była przeciwna likwidacji tuneli.